Qashqadaryo va Andijonda psixotrop moddalar savdosi bilan shug'ullanganlar ushlandi
Bu haqida Bosh prokuratura huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti xabar berdi.
'Qashqadaryo va Andijonda psixotrop moddalar savdosi bilan shug'ullanganlar ushlandi'ning rasmi
Qashqadaryo va Andijon viloyatlarida kuchli ta'sir qiluvchi dori vositalari savdosi bilan shug'ullangan shaxslar qo'lga olindi. Bu haqda Bosh prokuratura huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti xabar berdi.
Ma'lum qilinishicha, Qarshi shahrida o'tkazilgan tezkor tadbirda fuqaro Z.Q. 29 dona kapsula hamda 60 dona "Gabaten" nomli kuchli ta'sir qiluvchi dori vositalarini 500 AQSH dollariga sotgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Shuningdek, Andijon viloyati Ulug'nor tumanida o'tkazilgan tadbirda fuqaro J.A. fuqaro M.X.ga xorijda ishlab chiqarilgan 4 dona "Regapen" va 1 dona "Tropikamid" dorilarini 670 ming so'mga sotayotganida qo'lga olingan.
Holatlar yuzasidan Jinoyat kodeksining 251-1-moddasi bilan jinoyat ishlari qo'zg'atilgan. Tergov harakatlari davom etmoqda.

Individuals involved in the trade of potent drugs have been apprehended in the Kashkadarya and Andijan regions. This was reported by the Department for Combating Economic Crimes under the General Prosecutor's Office.
It is reported that during an operational event in the city of Karshi, citizen Z.K. was caught red-handed while selling 29 capsules and 60 units of a potent drug called "Gabaten" for 500 US dollars.
Furthermore, during an operation in the Ulugnor district of Andijan region, citizen J.A. was apprehended while selling 4 units of "Regapen" and 1 unit of "Tropicamide" drugs, manufactured abroad, to citizen M.Kh. for 670 thousand soums.
Criminal cases have been initiated under Article 251-1 of the Criminal Code regarding these incidents. Investigative actions are ongoing.