Hindiston Bosh vaziri Narendra Modiga "Oliy darajali Do‘stlik" ordeni topshirildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev mazkur mukofotni ikki xalq o‘rtasidagi do‘stlik va hamkorlikni mustahkamlashga qo‘shayotgan hissasi uchun berilganini ta’kidladi.
'Hindiston Bosh vaziri Narendra Modiga "Oliy darajali Do‘stlik" ordeni topshirildi'ning rasmi
Ko‘ksaroy qarorgohida Hindiston Bosh vaziri Narendra Modiga O‘zbekistonning "Oliy darajali Do‘stlik" ordenini topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi. Mukofot Prezident Shavkat Mirziyoyevning farmoniga asosan berildi.
Shavkat Mirziyoyev ushbu qaror Narendra Modining O‘zbekiston va Hindiston xalqlari o‘rtasidagi azaliy do‘stlik rishtalarini mustahkamlashga qo‘shayotgan beqiyos hissasiga yuksak ehtirom ifodasi ekanini ta’kidladi.
Prezident Hindistonning so‘nggi yillardagi jadal taraqqiyoti va xalqaro maydondagi nufuzi ortib borayotganini qayd etdi.
"Umumiy intilish va harakatlarimiz bilan ko‘p qirrali va uzoq muddatli aloqalarimiz kelgusida ham jadal rivojlanib borishiga aminman", — dedi Shavkat Mirziyoyev.
Eslatib o‘tamiz, tashrif doirasida O‘zbekiston va Hindiston o‘rtasidagi tovar ayirboshlash hajmini 2030 yilga qadar 5 milliard dollarga etkazish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

The Order of High-Level Friendship was presented to Prime Minister of India Narendra Modi.
President Shavkat Mirziyoyev emphasized that this award was given for his contribution to strengthening friendship and cooperation between the two peoples.
Image of 'The Order of High-Level Friendship was presented to Prime Minister of India Narendra Modi.'
At the Kuksaroy residence, a ceremony was held to present the Order of "Friendship of the Highest Degree" of Uzbekistan to Indian Prime Minister Narendra Modi. The award was given on the basis of a decree by President Shavkat Mirziyoyev.
Shavkat Mirziyoyev emphasized that this decision is an expression of deep respect for Narendra Modi's invaluable contribution to strengthening the eternal bonds of friendship between the peoples of Uzbekistan and India.
The President noted India's rapid development in recent years and its growing influence on the international stage.
"I am confident that with our common aspirations and efforts, our multifaceted and long-term relations will continue to develop rapidly in the future," said Shavkat Mirziyoyev.
Let us recall that during the visit, an agreement was reached to bring the volume of trade exchange between Uzbekistan and India to $5 billion by 2030.