"Vaziyatni baholagandan so‘ng, endi mamlakatning barcha hududlarida qo‘riqlanadigan boshpanalarni tark etishga ruxsat berildi. Biz jamoatchilikdan Front orti qo‘mondonligining ko‘rsatmalariga amal qilishni davom ettirishni so‘raymiz", deyiladi xabarda.
1 oktyabr kuni kechqurun Eron Islom inqilobi qo‘riqchilari korpusi (IIQK) Isroil tomon raketalarni uchirib, buni HAMAS va "Hizbulloh" yetakchilarining o‘limiga javoban qasos deb atadi.
Jerusalem Post xabariga ko‘ra, Eron 500 ga yaqin raketani uchirgan va bu Isroilga eng keng ko‘lamli zarba bo‘lgan.
Raketalar uchirilgach Isroil, Iordaniya va Iroq o‘z havo hududini zudlik bilan yopdi.
Qayd qilinishicha, Isroilning markazi va janubida bir nechta raketa yerdagi obyektlarga qulagan, yetkazilgan zarar baholanmoqda. Qurbonlar haqida hozircha ma’lumot yo‘q.
"Biz ko‘plab raketalarni urib tushirdik. Ammo markazda va janubda ba’zi obyektlarga zarba berildi", – dedi SAHAL vakili Daniel Hagari.

The Israel Defense Forces (IDF) announced the end of Iran's missile strike, allowing the population to exit shelters, giving permission.
"After assessing the situation, it is now allowed to leave protected shelters in all regions of the country. We continue to ask the public to follow the instructions of the Home Front Command," the report says.
On the evening of October 1, the Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) of Iran launched missiles towards Israel, describing it as retaliation for the deaths of the leaders of HAMAS and "Hezbollah".
According to the Jerusalem Post, Iran launched about 500 missiles, which has been the most extensive strike against Israel.
Following the missile launches, Israel, Jordan, and Iraq immediately closed their airspace.
It is noted that several missiles fell on ground targets in central and southern Israel, with the damage being assessed. There is no information about casualties so far.
"We intercepted many missiles. However, some targets in the center and south were hit," – said IDF spokesperson Daniel Hagari.