O‘zbekistonlik ayollar jamoasi AQSHda TechWomen dasturi g‘olibi bo‘ldi
O‘zbekistonlik ayollar bolalarda autizmni erta aniqlash va davolashga qaratilgan Bolajonim loyihasini ilgari surgan.
'O‘zbekistonlik ayollar jamoasi AQSHda TechWomen dasturi g‘olibi bo‘ldi'ning rasmi
O‘zbekistonlik ayollarning bolalarda autizmni erta aniqlash va davolashga qaratilgan Bolajonim loyihasi nafaqat ilk sarmoyasini oldi, balki O‘zbekistonning TechWomen g‘olibi bo‘lgan ilk jamoasi sifatida tarixga kirdi. Bu haqida jamoa a’zosi Dilbar Umarova o‘z Facebook sahifasida yozdi.
TechWomen - butun dunyo bo‘ylab xotin-qizlarga fan, texnologiya, muhandislik va matematika (STEM) sohasida o‘z salohiyatini rivojlantirishga yordam beradigan professional almashinuv dasturi. Unda 21 davlatdan qizlar ishtirok etishi mumkin. Bu yil dastur tarixida eng ko‘p nomzodlar – 6000 nafari ariza berib, ulardan 100 nafari AQSHga sayohat qilish va o‘qish uchun tanlab olindi.

The team of women from Uzbekistan won the TechWomen program in the USA.
Women from Uzbekistan have launched the Bolajonim project, aimed at early detection and treatment of autism in children.
Image of 'The team of women from Uzbekistan won the TechWomen program in the USA.'
Women from Uzbekistan's Bolajonim project, aimed at early detection and treatment of autism in children, not only received its initial funding but also made history as the first team from Uzbekistan to win the TechWomen award. This was reported by team member Dilbar Umarova on her Facebook page.
TechWomen is a professional exchange program that assists women around the world in developing their potential in science, technology, engineering, and mathematics (STEM) fields. It is open to girls from 21 countries. This year, the program received the highest number of candidates in its history – 6000 applicants, with 100 of them being selected to travel and study in the USA.