O‘zgidromet xabariga ko‘ra, O‘zbekiston hududining katta qismida havo iliq bo‘ladi. 25-27 noyabr kunlari harorat asosan kechalari 2-7 daraja iliq, kunduz kunlari 15-20 darada iliq, janubda kechalari 7-12 daraja iliq, kunduz kunlari 17-22 daraja iliq atrofida bo‘ladi. Faqat Qoraqalpog‘iston Respublikasida sovuq ob-havo saqlanib turadi, harorat kechalari 2-7 daraja sovuq bo‘ladi, kunduz kunlari esa harorat 7-12 daraja iliqdan oshmaydi.
Ushbu kunlarda respublika bo‘yicha quruq ob-havo bo‘lishi kutilmoqda, faqat Toshkent viloyatining ayrim joylarida 26 noyabr kuni kechasi va ertalab biroz yomg‘ir yog‘ishi mumkin.
Haftaning ikkinchi yarmida O‘zbekiston hududiga Kaspiy dengizi hududlaridan nam havo kirib kelishi boshlanadi.
28-29 noyabrda respublikaning ko‘pchilik viloyatlarida ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi, faqat Farg‘ona vodiysi viloyatlarida va 28 noyabrda Toshkent, Sirdaryo viloyatlarida quruq ob-havo saqlanib turadi.
Yomg‘ir yog‘ishi iliq ob-havoda kuzatiladi, 28 noyabrda harorat kechasi 7-10 daraja iliq, kunduzi 17-20 daraja iliq atrofida bo‘ladi. 29 noyabrda haroratning pasayishi boshlanadi, kunduz kungi harorat 10-13 daraja iliqni tashkil etadi.
Respublikaning ayrim joylariga tuman tushadi. Sharqiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, 28-29 noyabrda ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi.
28 noyabrda Toshkent viloyatining tog‘li hududlarida, 28-29 noyabrda respublikaning tog‘li hududlarida ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi, baland tog‘larda yog‘ingarchilik (yomg‘ir, qor) bo‘ladi.
Poytaxtimizda: 25-28 noyabrda yog‘ingarchilik kutilmaydi. Harorat asosan kechalari 4-7 daraja iliq, 28 noyabrda 7-10 daraja iliq, kunduz kunlari 17-20 daraja iliq bo‘ladi.
29 noyabrda vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘adi. Harorat kechasi 7-10 daraja iliq, kunduzi 10-13 daraja iliq bo‘ladi.

According to the report from Uzhydromet, the majority of Uzbekistan's territory will experience warm weather. From November 25 to 27, temperatures will mainly be 2-7 degrees warm at night, 15-20 degrees warm during the day, in the south, 7-12 degrees warm at night, during the day, around 17-22 degrees warm. Only in the Republic of Karakalpakstan will the cold weather persist, with temperatures at night 2-7 degrees cold, during the day the temperature will not exceed 7-12 degrees warm.
During these days, dry weather is expected throughout the republic, only in some areas of the Tashkent region, it may rain slightly on the night and morning of November 26.
In the second half of the week, humid air from the Caspian Sea regions will start entering the territory of Uzbekistan.
On November 28-29, rain will fall in some places in most regions of the republic, only the regions of Fergana Valley and on November 28 in Tashkent and Syrdarya regions will maintain dry weather.
Rain will occur in warm weather, on November 28 the temperature at night will be around 7-10 degrees warm, during the day 17-20 degrees warm. On November 29, a temperature decrease will begin, with the daytime temperature being 10-13 degrees warm.
Fog will descend in some areas of the republic. The east wind will change direction, blowing from the west at a speed of 7-12 m/s, on November 28-29, it will strengthen to 13-18 m/s in some places.
On November 28 in the mountainous areas of the Tashkent region, on November 28-29 in the mountainous areas of the republic, rain will fall in some places, with precipitation (rain, snow) in the high mountains.
In our capital: from November 25 to 28, no precipitation is expected. The temperature will mainly be 4-7 degrees warm at night, on November 28, 7-10 degrees warm, during the day 17-20 degrees warm.
On November 29, rain will fall from time to time. The temperature at night will be 7-10 degrees warm, during the day 10-13 degrees warm.