Toshkentda bir tirkama to‘la pirotexnika vositalari olib ketayotgan “Cobalt” ushlandi
Toshkent shahar bojxona boshqarmasining Kontrabandaga qarshi kurashish bo‘limi tomonidan davlat xavfsizlik xizmati va ichki ishlar idoralari bilan hamkorlikda o‘tkazilgan tezkor tadbirda  yirik miqdordagi pirotexnika vositalarining noqonuniy aylanmasiga chek qo‘yildi. Bu haqda Bojxona qo‘mitasi matbuot xizmati xabar qildi.
Yangihayot tumanida o‘tkazilgan tezkor tadbirda avvaldan kuzatuvga olingan shaxs boshqaruvidagi “Kobalt” avtomashinasi to‘xtatilib, unga ulangan yuk tirkamasi ko‘zdan kechirildi. Natijada tirkamaga 7 turdagi 562 ming donadan ziyod pirotexnika vositalari ortilgani fosh bo‘ldi.
Vaqtincha saqlovga olingan mazkur salyut va petardalarning umumiy qiymati dastlabki hisob-kitoblarga ko‘ra 400 mln so‘mdan oshmoqda.

The Tashkent city Customs Department's Anti-Smuggling Division, in collaboration with the state security services and internal affairs agencies, conducted a rapid operation that put a stop to the illegal circulation of a large quantity of pyrotechnic devices. The Customs Committee's press service reported this.
In the rapid operation conducted in the Yangihayot district, a "Cobalt" vehicle, which was previously under surveillance, was stopped, and the attached cargo trailer was inspected. As a result, it was revealed that the trailer was loaded with more than 562,000 units of pyrotechnic devices across 7 different categories.
The total value of the confiscated fireworks and firecrackers is initially estimated to exceed 400 million soums.