Toshkent shahrida 2025 yil 5 martdan boshlab ayrim avtobus yo‘nalishlariga o‘zgartirishlar kiritiladi. Bu haqda Transport vazirligi xabar qildi.
Vazirlik o‘zgarishlar yo‘lovchi oqimi va fuqarolar murojaatlarini inobatga olgan holda amalga oshirilayotganini qayd etdi.
29-sonli "Huvaydo mahallasi — Paxtakor metrosi"— Beruniy va Al-Xorazmiy ko‘chalari kesishmasidan chapga burilib harakatlanadi.
120-sonli "Chorsu metrosi — Guliston mahallasi" — Chorsu metrosidan Guliston mahallasiga borishda va qaytishda A. Navoiy ko‘chasi orqali harakatlanadi.
105-sonli "Sergeli qo‘rg‘oni — Chilonzor buyum bozori"— Xonabod ko‘chasidan harakatlanadi, Ulgurji bozoriga kirmaydi.
117-sonli "Toshkent quvur zavodi — Food City" — Toshkent quvur zavodidan kelishda Ulgurji bozori orqali harakatlanadi.
154-sonli "Bobur mahallasi — Zangiota yuqumli kasalliklar shifoxonasi" — Bobur mahallasidan THAY va Yangi Sergeli ko‘chalari orqali harakatlanadi.
87-sonli "Al Xorazmiy mavzesi — Qoraqamish 2/4 mavzesi" — Guliston, Poygoh, Qurilish, Qovunchi ko‘chalari orqali Chilonzor 30-dahasi bekatigacha harakatlanadi.
17T-sonli "Bekobod mavzesi — Chilonzor buyum bozori" — Chilonzor buyum bozoridan kelishda Beshqayrag‘och, Bekobod, Istirohat ko‘chalari orqali harakatlanadi.

Changes were made to 10 bus routes in Tashkent.
The ministry noted that the changes are being implemented taking into account passenger traffic and citizens' appeals.
Image of 'Changes were made to 10 bus routes in Tashkent.'
Starting from March 5, 2025, changes will be implemented to certain bus routes in Tashkent city. The Ministry of Transport has announced this.
The ministry noted that the changes are being made taking into account passenger traffic and citizens' requests.
Route No. 29 "Huvaydo neighborhood — Pakhtakor metro station"— will turn left from the intersection of Beruni and Al-Khwarizmi streets.
Route No. 120 "Chorsu metro station — Guliston neighborhood" — will operate via A. Navoi street when traveling to and from Guliston neighborhood.
Route No. 105 "Sergeli fortress — Chilonzor commodity market"— will operate via Khonabad street, not entering the Wholesale market.
Route No. 117 "Tashkent Pipe Plant — Food City" — will operate via the Wholesale market when coming from the Tashkent Pipe Plant.
Route No. 154 "Bobur neighborhood — Zangiota infectious diseases hospital" — will operate via THAY and New Sergeli streets from Bobur neighborhood.
Route No. 87 "Al Khwarizmi area — Qoraqamish 2/4 area" — will operate via Guliston, Poygoh, Qurilish, Qovunchi streets to the Chilonzor 30-district stop.