Shoira M.Ahrorova "Dod degim kelyapti dastingdan" nomli mualliflik she’rini ijrochi F.Karimova ruxsatsiz "Dastingdan" nomli qo‘shig‘ida foydalanilganidan norozi bo‘ldi.
Shundan so‘ng ijrochidan tovon puli va ma’naviy zarar undirish bo‘yicha sudga da’vo arizasi kiritdi.
Sudning so‘rovi asosida Adliya vazirliging mas’ul xodimlari ushbu sud majlisida mutaxassis sifatida ishtirok etib, holatga huquqiy baho berdi, deya xabar berdi Intellektual mulk departamenti.
Sud majlisi davomida aniqlanishicha ijrochi F.Karimova "Dastingdan" nomli qo‘shig‘ini ijro etishda hamda barchaning e’tiboriga yetkazishda shoira M.Ahrorovaning "Dod degim kelyapti dastingdan" nomli she’riga bo‘lgan mualliflik huquqlarini buzgan.
Sudning tegishli qaroriga muvofiq, shoira M.Ahrorova foydasiga ijrochi F.Karimovadan BHMning 100 barobari ya’ni 37.500.000 so‘m miqdorida tovon puli hamda 5.000.000 so‘m ma’naviy zarar undirilishi belgilandi.

Poet M.Ahrorova expressed dissatisfaction that her authorial poem "I Want to Complain About Your Hand" was used without permission by performer F.Karimova in the song titled "From Your Hand".
Subsequently, she filed a lawsuit against the performer for compensation and moral damages.
At the request of the court, responsible officers from the Ministry of Justice participated in the court session as specialists and provided a legal assessment of the situation, reported by the Department of Intellectual Property.
During the court session, it was revealed that performer F.Karimova violated the copyright of poet M.Ahrorova's poem titled "I Want to Complain About Your Hand" in performing and bringing to the attention of the public her song "From Your Hand".
In accordance with the relevant court decision, the performer F.Karimova was ordered to pay compensatory damages in the amount of 100 times the Basic Calculation Value, which is 37,500,000 UZS, and moral damages of 5,000,000 UZS, in favor of poet M.Ahrorova.