Ijtimoiy tarmoqlarda Qashqadaryo viloyati Ko‘kdala tumanidagi mahallalardan birining raisi ayol kishini kaltaklagani haqida videolar tarqaldi. Mazkur holat yuzasidan Ko‘kdala tumani hokimligi rasmiy munosabat bildirdi.
Aytilishicha, joriy yilning 15 mart kuni Ko‘kdala tumandagi “Zum” mahallasi raisi o‘zining yaqin qarindoshi bo‘lgan O.B.ning xonadonida bo‘lib turgan vaqtida, o‘rtada kelib chiqqan o‘zaro kelishmovchilik tufayli jabrlanuvchi O.B.ga qo‘l ko‘targan.
Ma’lum qilinishicha, hozirda gumondor shaxsga nisbatan IIO tomonidan tergovga qadar surishtiruv ishlari olib borilmoqda. Surishtiruv hamda ekspertiza xulosasiga ko‘ra ushbu holat haqida yana qo‘shimcha ma’lumot beriladi.

Videos of a woman, who is the head of one of the neighborhoods in the Kokdala district of Kashkadarya region, assaulting another woman, have spread on social media. The Kokdala district administration officially responded to this situation.
It is reported that on March 15 of this year, during a visit to the household of O.B., a close relative of hers, the head of the “Zum” neighborhood in Kokdala district raised her hand against the victim O.B. due to a disagreement that arose between them.
It has been reported that pre-investigation inquiry works are being carried out by the law enforcement agencies against the suspect. Further information about this case will be provided based on the investigation and the conclusion of the expertise.