O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov AQSh Davlat kotibi Marko Rubio bilan uchrashdi. Bu haqda Tashqi ishlar vazirligi matbuot xizmati ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, Ikki davlat vakillari siyosiy muloqotni mustahkamlash, iqtisodiy va sarmoyaviy hamkorlikni kengaytirish, mintaqaviy aloqalarni rivojlantirish, Markaziy Osiyoda xavfsizlik va barqarorlikni ta’minlash bo‘yicha fikr almashganlar.
Bundan tashqari, Baxtiyor Saidov hamda Marko Rubio strategik sheriklik doirasidagi yuqori darajadagi muloqot va amaliy hamkorlikni davom ettirish orqali ikki tomonlama munosabatlardagi ijobiy dinamikani qo‘llab-quvvatlashga kelishib olgan.

Uzbekistan's Foreign Minister Bakhtiyor Saidov met with US Secretary of State Marco Rubio. This was reported by the press service of the Ministry of Foreign Affairs.
Representatives of the two countries exchanged views on strengthening political dialogue, expanding economic and investment cooperation, developing regional ties, and ensuring security and stability in Central Asia.
In addition, Bakhtiyor Saidov and Marco Rubio agreed to maintain the positive dynamics of bilateral relations by continuing high-level dialogue and practical cooperation within the framework of the strategic partnership.