O‘zgidrometning xabar berishicha, 7 iyun kuni Toshkentda havo o‘zgarib turadi, kechasi va ertalab qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ib, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. G‘arbdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 20-22, kunduzi 27-29 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 15-20 daraja iliq, kunduzi 27-32 daraja issiq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 15-20 daraja iliq, kunduzi 30-35 daraja issiq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda kechasi va ertalab qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ib, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi kutilmoqda. Kechasi 17-22, kunduzi 25-30 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo viloyatida o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Kechasi 17-22 daraja iliq, kunduzi 30-35 daraja issiq bo‘ladi.
Surxondaryo viloyatida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda kechasi va ertalab qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ib, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi kutilmoqda. Kechasi 17-22 daraja iliq, kunduzi 30-35 daraja issiq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ib, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi kutilmoqda. Kechasi 20-25, kunduzi 25-30 daraja iliq bo‘ladi.
Respublikamizning tog‘oldi va tog‘li hududlarida havo o‘zgarib turadi, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘adi, ayrim joylarda kuchli yomg‘ir yog‘ib, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Sel kelishi xavfi bor. G‘arbdan esayotgan shamol o‘z yo‘nalishini o‘zgartirib, sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda esadi. Momaqaldiroq paytida shamolning tezligi sekundiga 12-17 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 10-15, kunduzi 15-20 daraja iliq bo‘ladi.

According to Uzhydromet, on June 7th, the weather in Tashkent will change, with short-term rain at night and in the morning, and thunderstorms are possible. A wind blowing from the west at a speed of 5-10 meters per second. Night temperatures of 20-22, daytime temperatures of 27-29 degrees Celsius.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will change, with no precipitation. The wind blowing from the west will change its direction, blowing from the east at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed can increase to 13-18 meters per second. Night temperatures of 15-20 degrees, daytime temperatures of 27-32 degrees Celsius.
In Bukhara and Navoiy regions, the weather will change, with no precipitation. The wind blowing from the west will change its direction, blowing from the east at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed can increase to 13-18 meters per second. Night temperatures of 15-20 degrees, daytime temperatures of 30-35 degrees Celsius.
In Tashkent, Samarkand, Jizzakh, and Syrdarya regions, the weather will change, with short-term rain at night and in the morning in some places, and thunderstorms are possible. The wind blowing from the west will change its direction, blowing from the east at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed is expected to increase to 13-18 meters per second. Night temperatures of 17-22, daytime temperatures of 25-30 degrees Celsius.
In the Kashkadarya region, the weather will change, with no precipitation. The wind blowing from the west will change its direction, blowing from the east at a speed of 7-12 meters per second. Night temperatures of 17-22 degrees, daytime temperatures of 30-35 degrees Celsius.
In the Surkhandarya region, the weather will change, with short-term rain at night and in the morning in some places, and thunderstorms are possible. The wind blowing from the west will change its direction, blowing from the east at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed is expected to increase to 13-18 meters per second. Night temperatures of 17-22 degrees, daytime temperatures of 30-35 degrees Celsius.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will change, with short-term rain in some places, and thunderstorms are possible. The wind blowing from the west will change its direction, blowing from the east at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed is expected to increase to 13-18 meters per second. Night temperatures of 20-25, daytime temperatures of 25-30 degrees Celsius.
In our republic's foothill and mountainous areas, the weather will change, with rain occurring from time to time, heavy rain and thunderstorms are possible in some places. There is a risk of mudslides. The wind blowing from the west will change its direction, blowing from the east at a speed of 7-12 meters per second. During thunderstorms, the wind speed can increase to 12-17 meters per second. Night temperatures of 10-15, daytime temperatures of 15-20 degrees Celsius.