Toshkent viloyatida 1,8 mlrd so‘mlik elektr energiyasi talon-toroj qilindi. Bu haqda Elektr energiyasi, neft mahsulotlari va gazdan foydalanishni nazorat qilish inspeksiyasining axborot xizmati ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, Ohangaron tumanida "E. B. B." fermer xo‘jaliga qarashli elektr qurilmalarni o‘zboshimchalik bilan tarmoqqa ulab, elektr energiyasidan noqonuniy foydalanganligi aniqlangan.
“Ushbu qoidabuzarlik natijasida dastlabki hisob-kitoblarga ko‘ra elektr ta’minoti korxonasiga 1 milliard 892 million so‘mlik zarar yetkazilganligi ma’lum bo‘ldi”,— deyiladi xabarda.
Hozirda huquqni muhofaza qilish organlari tomonidan tergovga qadar tekshiruv ishlari olib borilmoqda.

Electricity worth 1.8 billion soums was embezzled in the Tashkent region. This was reported by the information service of the Inspection for Control over the Use of Electricity, Oil Products, and Gas.
It was noted that in the Ohangaron district, the farm "E.V.B." illegally connected electrical equipment to the grid and unlawfully consumed electricity.
“According to preliminary calculations, this violation caused damage worth 1 billion 892 million soums to the electricity supply company,” the report states.
Currently, investigative actions are being carried out by law enforcement agencies until the case goes to court.