O'zgidromet 10 yanvar kuni kuzatiladigan ob-havo ma'lumotini e'lon qildi.
Unga ko'ra, Toshkent shahrida havo o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 1 daraja sovuq-1 daraja iliq, kunduzi 12-14 daraja iliq bo'ladi.
Qoraqalpog'iston Respublikasi, Xorazm viloyatida havo o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Ba'zi joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 5-10 daraja iliq bo'ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlaridahavo o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Ba'zi joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba'zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi. Harorat kechasi 3 daraja sovuq-2 daraja iliq, kunduzi 11-16 daraja iliq bo'ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand viloyatlarida havo o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Ba'zi joylarga tuman tushadi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba'zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 2 daraja sovuq-3 daraja iliq, kunduzi 10-15 daraja iliq bo'ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Ba'zi joylarga tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja iliq, kunduzi 13-18 daraja iliq bo'ladi.
Andijon, Namangan, Farg'ona viloyatlarida havo o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Ba'zi joylarga tuman tushadi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 3-8 daraja iliq bo'ladi.
Respublikaning tog'li hududlarida havo o'zgaruvchan bo'ladi, yog'ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5daraja sovuq, kunduzi 5-10daraja iliq bo'ladi.

Uzhydromet announced the weather forecast for January 10.
According to it, in Tashkent city the weather will be variable, precipitation is not expected. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. The temperature at night will be 1 degree below zero to 1 degree above zero, during the day 12-14 degrees above zero.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region the weather will be variable, precipitation is not expected. Fog is possible in some places. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees below zero, during the day 5-10 degrees above zero.
In Bukhara and Navoi regions the weather will be variable, precipitation is not expected. Fog is possible in some places. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places. The temperature at night will be 3 degrees below zero to 2 degrees above zero, during the day 11-16 degrees above zero.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, Samarkand regions the weather will be variable, precipitation is not expected. Fog will fall in some places. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some places. The temperature at night will be 2 degrees below zero to 3 degrees above zero, during the day 10-15 degrees above zero.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions the weather will be variable, precipitation is not expected. Fog is possible in some places. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, during the day 13-18 degrees above zero.
In Andijan, Namangan, Fergana regions the weather will be variable, precipitation is not expected. Fog will fall in some places. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees below zero, during the day 3-8 degrees above zero.
In the mountainous areas of the Republic the weather will be variable, precipitation is not expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees below zero, during the day 5-10 degrees above zero.