Bokuda qo‘lga olingan qo‘qonlik tabib Ozarbayjondan chiqarib yuborildi
Avvalroq Boku shahridagi BI ES VIP klinikasida xalq tabobati bilan shug‘ullangan Iqbol Soliyev qo‘lga olingani haqida xabarlar tarqalgan edi. Ozarbayjon nashri Lenta.az ma’lum qilishicha, u politsiya bo‘limida qonunchilikka muvofiq javobgarlikka tortilgan.
Shundan so‘ng Soliyev Ozarbayjon hududidan chiqarib yuborilgan.
Ma’lum qilinishicha, u klinikada bemorlarni noqonuniy davolagan. Bu paytda muassasa oldida katta navbat va tartibsizliklar yuzaga kelgan. Soliyev bioenergiya yoki energiya terapiyasi bilan davolashini aytib, har bir bemordan 60 manat (taxminan 400 ming so‘m) olgan.
Klinika ma’lumotiga ko‘ra, Iqbol Soliyev usbu tibbiyot muassasasining xodimi bo‘lmagan. Shunga qaramay, u ikki kun davomida bemorlarni qabul qilib, keyin klinikani tark etgan.
Avvalroq u viloyat sudi qarori bilan 10 sutkaga qamalgan edi. 30 dekabr kuni esa o‘zining Instagram sahifasi orqali ozodlikka chiqqanini ma’lum qilib, tabobat bilan shug‘ullanish uchun rasmiy ruxsati yo‘qligi haqidagi xabarlarni rad etgan.

Earlier, reports spread about the arrest of Iqbol Soliyev, who was engaged in folk medicine at the BI ES VIP clinic in Baku. According to the Azerbaijani publication Lenta.az, he was held accountable in accordance with the law at a police station.
After that, Soliyev was expelled from the territory of Azerbaijan.
It is reported that he illegally treated patients at the clinic. At this time, large queues and disorder arose in front of the institution. Soliyev claimed to treat with bioenergy or energy therapy, taking 60 manats (approximately 400 thousand soums) from each patient.
According to the clinic's information, Iqbol Soliyev was not an employee of this medical institution. Despite this, he received patients for two days and then left the clinic.
Earlier, he had been sentenced by a district court to 10 days of arrest. On December 30, he announced on his Instagram page that he had been released and denied reports that he did not have an official license to practice medicine.