Yakkasaroy tumanida “Man” rusumli avtobus ishtirokida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi, deya xabar berdi “Toshshahartransxizmat”.
Ma’lum qilinishicha, voqea 2 aprel kuni soat 12:41 atrofida Shota Rustaveli ko‘chasida yuz bergan. 5-avtobus saroyiga qarashli avtobus haydovchisi BRT maxsus yo‘lagidan “Janubiy vokzal” tomondan “Bobur” ko‘chasiga harakatlanayotganda, yo‘lni qoidalarga rioya qilmasdan kesib o‘tgan piyodani urib yuborgan.
Haydovchi jabrlanuvchiga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatib, tez tibbiy yordam chaqirgan. Shifokorlarning dastlabki xulosasiga ko‘ra, piyodaga bosh miya chayqalishi tashxisi qo‘yilgan va u hozir shifokorlar nazoratida.

It is reported that the incident took place on April 2 at around 12:41 on Shota Rustaveli Street. A bus driver from the 5th bus depot, while moving from the "Southern Railway Station" towards "Bobur" street on the BRT dedicated lane, hit a pedestrian who was crossing the road in violation of the rules.
The driver provided first aid to the victim and called an ambulance. According to the doctors' preliminary conclusion, the pedestrian has been diagnosed with a concussion and is currently under medical supervision.