Ўзбекистонда жиноят содир этиб, яширингани учун қидирувга берилган шахс Россияда қўлга олинди. Бу ҳақда Бухоро вилояти Ички ишлар бошқармаси хабар берди.
Қайд этилишича, Бухоро вилояти Ғиждувон тумани Соктари маҳалласида рўйхатда турувчи Н.Н. Жиноят кодексининг 105-моддаси (Қасддан баданга ўртача оғир шикаст етказиш) 1-қисмида кўрсатилган жиноятни содир қилиб, терговдан яширинган. Шу сабабли, у Ғиждувон тумани ИИБ томонидан қидирувга берилган.
Бухоро вилояти ИИБ ходимлари томонидан олиб борилган қидирув ишлари натижасида мазкур шахс Россия пойтахти Москва шаҳрида қўлга олиниб, Ўзбекистонга экстрадиция қилинган ва Тергов ҳибсхонасига жойлаштирилган.

A person who committed a crime in Uzbekistan and went into hiding was arrested in Russia. The Internal Affairs Department of the Bukhara region reported this.
It is noted that N.N., registered in the Soktari mahalla of the Gijduvan district of the Bukhara region, committed a crime specified in part 1 of Article 105 of the Criminal Code (Intentionally causing moderate bodily harm) and has been hiding from the investigation. For this reason, he was declared wanted by the Gijduvan district police department.
As a result of search operations conducted by the officers of the Bukhara Regional Internal Affairs Department, the said individual was arrested in the capital of Russia, Moscow, extradited to Uzbekistan, and placed in a pre-trial detention center.