Эрон Исроил фойдасига жосуслик қилган шахсни қатл этди
Эронда Моссад разведка хизмати билан алоқада бўлганликда айбланган эркакка нисбатан ўлим жазоси ижро этилди.
'Эрон Исроил фойдасига жосуслик қилган шахсни қатл этди'ning rasmi
28 январь куни Эрон ҳокимияти Исроилнинг Моссад разведка хизмати фойдасига жосуслик қилганликда айбланган эркакни қатл этди.
Маълум қилинишича, у 2025 йил апрель ойида ҳибсга олинган бўлиб, Исроил учун диверсия ишларида қўлланилиши мумкин бўлган ускуналарни харид қилишда ҳам гумон қилинган. Тергов маълумотларига кўра, айбланувчи портловчи моддалар ўрнатилган автомобиллардан фойдаланган.
Бу сўнгги ойларда Эронда жосуслик айблови билан амалга оширилган навбатдаги қатл ҳолати ҳисобланади. Илгари ҳам бир неча нафар шахс Исроил фойдасига махфий маълумотлар узатганликда айбланиб, ўлим жазосига ҳукм қилинган эди.

Image of 'Iran executed a person who spied for Israel.'
On January 28, the Iranian authorities executed a man accused of spying for Israel's Mossad intelligence service.
It is reported that he was arrested in April 2025 and was also suspected of purchasing equipment that could be used in sabotage operations for Israel. According to interrogation data, the accused used vehicles rigged with explosive substances.
This is considered the latest in a series of executions carried out in Iran in recent months on charges of espionage. Previously, several individuals had also been convicted and sentenced to death for transmitting classified information for the benefit of Israel.