Тошкент ва Наманганда гиёҳвандлик контрабандасига чек қўйилди
Ички ишлар вазирлиги маълумотига кўра, ҳуқуқ-тартибот идоралари томонидан ўтказилган тезкор тадбирлар давомида 26 килограммдан ортиқ гиёҳванд моддаларнинг контрабанда йўли билан олиб кирилиши тўхтатилди.
Тошкент вилояти Қибрай туманида ўтказилган тадбирда икки нафар гумондор 21,5 килограмм гашиш, опий ва метамфетамин моддаларини олаётган вақтда қўлга олинган.
Тергов давомида улар 1972 йилда туғилган шахс топшириғи асосида ҳаракат қилгани аниқланган. Ушбу шахс қўшни давлат фуқароси билан тил бириктириб, наркотик моддаларни Ўзбекистон ҳудудига олиб кириш билан шуғуллангани маълум қилинган.
Шунингдек, Наманган вилоятида ўтказилган яна бир тезкор тадбирда 1963 йилда туғилган, илгари судланган шахс 5 килограмм гашишни олаётган вақтда ушланган.

Drug smuggling has been stopped in Tashkent and Namangan.
According to the Ministry of Internal Affairs, during operational measures carried out by law enforcement agencies, the smuggling of over 26 kilograms of narcotic substances was halted.
In an operation conducted in the Qibray district of Tashkent region, two suspects were detained while receiving 21.5 kilograms of hashish, opium, and methamphetamine.
During the investigation, it was determined that they acted on the orders of a person born in 1972. It was reported that this individual colluded with a citizen of a neighboring state to engage in the import of narcotic substances into Uzbekistan.
Additionally, in another operational measure in the Namangan region, a previously convicted person born in 1963 was caught while receiving 5 kilograms of hashish.