Жасжан номи билан танилган блогер Россияда қўлга олинди
Тошкентда Жасжан номи билан танилган блогер Instagram’га видео олиш учун Москва метросида номақбул” ҳаракат қилди. Бу ҳақда “Korotko.uz” маълум қилди.
Билдиришича, блогер Россия пойтахти Москва шаҳрида метрополитенда провокацион контент тайёрлаб, йўловчилар билан сунъий можаролар келтириб чиқарган. Сўнг у полиция томонидан қўлга олинган.
Блогер Россиядан чиқиб кетиш арафасида аэропортда тўхтатилган. Тергов жараёнида у Москвага айнан шундай видеолар суратга олиш мақсадида келганини тан олган.
Тарқалган видеоларда блогер метрополитен йўловчиларини атайлаб ғазаблантиришга ва турли баҳсли вазиятларни юзага келтиришга урингани кўринган.
Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар билан суҳбат давомида у қилган ишларидан пушаймон эканини билдириб, жамоатчиликдан узр сўраган.
Ҳозирча блогерга нисбатан қандай ҳуқуқий чора қўлланиши ҳақида расмий маълумот берилмаган.
Аввалроқ, у Тошкент шаҳрида ижтимоий тармоқларга видео олиш мақсадида ўзаро жанжал уюштириб, жамоат тартибини бузиб жавобгарликка тортилган эди.

A blogger known by the name Zhasjan was detained in Russia.
A blogger known as Jasjan in Tashkent engaged in inappropriate behavior on the Moscow metro to shoot a video for Instagram. This was reported by "Korotko.uz" stated.
According to reports, the blogger created provocative content in the Moscow metropolitan area, intentionally causing conflicts with passengers. He was subsequently detained by the police.
The blogger was stopped at the airport as he was about to leave Russia. During the investigation, he admitted that he had come to Moscow specifically to film such videos.
In the circulated videos, the blogger was seen deliberately trying to provoke metro passengers and create various contentious situations.
During a conversation with law enforcement authorities, he expressed regret for his actions and apologized to the public.
So far, no official information has been provided regarding what legal measures will be taken against the blogger.
Previously, in Tashkent, he was held accountable for staging a mutual altercation to film a video for social media, which disrupted public order.