Сўровномага кўра, ҳар тўртинчи респондент 30 ёшга етмасдан "ёниш" ҳолатини бошдан кечирмоқда.
Talker Research ўтказган тадқиқот натижаларига кўра, ўртача америкаликда стресс чўққиси 42 ёшга тўғри келса, Z авлоди вакиллари энг юқори босимни ўртача 25 ёшда ҳис қилмоқда. Клиник психолог Эҳаб Юсуфнинг айтишича, бугунги йигирма ёшлилар иш, молиявий қийинчиликлар, шахсий муносабатлар ҳамда ижтимоий тармоқлардаги мукаммаллик босими туфайли кучли руҳий зўриқишни бошдан кечирмоқда.
Сўровда қатнашганларнинг 51 фоизи (18–44 ёш) юқори стресс даражасини қайд этган бўлса, катта авлод вакилларида бу кўрсаткич 37 фоизни ташкил этди. Умумий омиллар орасида молиявий муаммолар (30 фоиз), сиёсий иқлим (26 фоиз) ва ишдаги босим (25 фоиз) етакчилик қилмоқда.
Шунингдек, респондентларнинг учдан бир қисми 2026 йил ҳаётларидаги энг оғир йил бўлишини тахмин қилган. Бироқ 42 фоиз иштирокчи жорий йил ўтган йилга нисбатан яхшироқ кечишига умид билдирмоқда.

According to the survey, every fourth respondent experiences a state of "burnout" before the age of 30.
According to research conducted by Talker Research, while the average American's stress peak occurs at age 42, members of Generation Z feel the highest pressure at an average age of 25. According to clinical psychologist Ehab Yusuf, today's twenty-somethings are experiencing severe mental strain due to pressures from work, financial difficulties, personal relationships, and the complexities of social networks.
51 percent of survey participants (aged 18–44) reported a high level of stress, while this indicator was 37 percent among members of the older generation. Among the overall factors, financial problems (30 percent), the political climate (26 percent), and work pressure (25 percent) were leading.
Furthermore, a third of the respondents predicted that 2026 would be the toughest year of their lives. However, 42 percent of participants expressed hope that the current year would be better than the last.