Ямал ва Уильямс Испаниянинг ЖЧдаги ўйинида иштирок этади
Бош мураббийи Луис де ла Фуэнте Ламин Ямал, Нико Уильямс ва Виктор Муньос Жаҳон чемпионатидаги илк ўйинга қадар сафга қайтишини маълум қилди.
'Ямал ва Уильямс Испаниянинг ЖЧдаги ўйинида иштирок этади'ning rasmi
Испания терма жамоаси бош мураббийи Луис де ла Фуэнте Ламин Ямал, Нико Уильямс ва Виктор Муньос Жаҳон чемпионатидаги илк ўйинга қадар сафга қайтишини маълум қилди. Бу ҳақда Al Jazeera маълум қилди.
Жароҳатидан тикланаётган уч футболчи Перуга қарши ўртоқлик учрашувини ўтказиб юборади, аммо 15 июнь куни Кабо-Вердега қарши баҳсда иштирок этиши кутилмоқда.
“Агар кутилмаган муаммолар бўлмаса, уларнинг барчаси ўйинга тайёр бўлади”, — деди де ла Фуэнте.
Испания Евро-2024 ғолиби сифатида Жаҳон чемпионатига асосий фаворитлардан бири бўлиб келмоқда.
Жамоа ҳужумчиси Йереми Пинонинг таъкидлашича, фаворит мақоми испанлар учун қўшимча босим эмас, балки фахр манбаи ҳисобланади.

Yamal and Williams will participate in Spain's World Cup game.
Head coach Luis de la Fuente announced that Lamine Yamal, Nico Williams, and Victor Muñoz will return to the squad before the first match of the World Championship.
Image of 'Yamal and Williams will participate in Spain's World Cup game.'
Spain national team head coach Luis de la Fuente announced that Lamine Yamal, Nico Williams and Victor Munoz will return to the squad before the first match of the World Cup. Al Jazeera reported this here.
The three players recovering from injuries will miss the friendly match against Peru, but are expected to play in the match against Cape Verde on June 15.
“If there are no unexpected problems, all of them will be ready for the game,” said de la Fuente.
Spain, as the winner of Euro 2024, comes to the World Cup as one of the main favorites.
According to team forward Yeremy Pino, the status of favorite is not an additional pressure for the Spaniards, but a source of pride.