Ўзбекистоннинг Исроилдаги элчихонаси яна огоҳлантириш билан чиқди
Элчихона маълумотига кўра, Исроил–Миср чегарасидаги "Бегин" ("Таба") чегара пункти 24 соат давомида ишламоқда. Амалдаги ҳужжатларга эга бўлган Ўзбекистон фуқаролари учун Синай яриморолига киришда виза талаб этилмайди.
Чегара йиғимларини ортиқча кечикишларсиз амалга ошириш мақсадида тўловни олдиндан онлайн тўлаш тавсия этилган. Қолган қуруқликдаги чегара ўтиш пунктларидан фойдаланиш эса хавфсизлик нуқтаи назаридан тавсия этилмаслиги билдирилган.
Айни пайтда, Исроил–Миср чегараларидаги ўтиш пунктлари иш режимида ўзгаришлар бўлиши мумкинлиги сабабли сафарни режалаштиришдан олдин долзарб маълумотларни аниқлаш тавсия этилган.

According to the Embassy, the "Begin" ("Taba") border crossing on the Israel-Egypt border is operating 24 hours a day. Citizens of Uzbekistan holding valid documents do not require a visa to enter the Sinai Peninsula.
To avoid excessive delays at border crossings, it is recommended to pay the fee online in advance. It has been stated that using other land border crossings is not recommended from a security standpoint.
At the same time, due to possible changes in the operating hours of the Israel-Egypt border crossings, it is recommended to check for current information before planning a trip.