Бугун ёмғир ёғиб, момақалдироқ бўлади
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, куннинг иккинчи ярмида бироз қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади, 12-14 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 15-17 даража, кундузи 27-29 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғиши, момақалдироқ кузатилиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-15 даража, кундузи 20-25 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғиши, момақалдироқ кузатилиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 15-20 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 27-32 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғиши, момақалдироқ кузатилиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 15-20 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 13-18 даража, кундузи 24-29 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғиши, момақалдироқ кузатилиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 15-20 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 30-35 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, айрим жойларда ёмғир ёғиши, момақалдироқ кузатилиши мумкин. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-15 даража, кундузи 24-29 даража бўлади.
Республиканинг тоғолди ва тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, вақти-вақти билан ёмғир ёғади. Сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади.

Today it will rain, it will be slippery.
According to forecasts, the weather in Tashkent city will be variable, with possible short-term rain and thunderstorms in the second half of the day. The wind will blow from the east at 3-8 m/s, possibly increasing to 12-14 m/s. The temperature at night will be 15-17 degrees, during the day 27-29 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be variable, with possible rain and thunderstorms in some places. The wind will blow from the west at 7-12 m/s. The temperature at night will be 10-15 degrees, during the day 20-25 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be variable, with possible rain and thunderstorms in some places. The wind will blow from the west at 7-12 m/s, possibly increasing to 15-20 m/s in some places, with possible dust storms. The temperature at night will be 15-20 degrees, during the day 27-32 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be variable, with possible rain and thunderstorms in some places. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, possibly increasing to 15-20 m/s in some places, with possible dust storms. The temperature at night will be 13-18 degrees, during the day 24-29 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be variable, with possible rain and thunderstorms in some places. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, possibly increasing to 15-20 m/s in some places, with possible dust storms. The temperature at night will be 15-20 degrees, during the day 30-35 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be variable, with possible rain and thunderstorms in some areas. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature at night will be 10-15 degrees, during the day 24-29 degrees.
In the foothill and mountainous areas of the Republic, the weather will be variable, with occasional rain. Mudflows and floods may occur. The wind will blow from the west at 7-12 m/s.