Bugun, 11 sentyabr kuni soat 12:34da Toshkent viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Tezkor boshqaruv markaziga Yuqorichirchiq tumani, "Istiqlol" mahallasida joylashgan fermer xo‘jaligiga qarashli yer maydonida quruq o‘t va shox-shabba yonayotganligi haqida xabar kelib tushgan.
Viloyat FVB xabariga asosan, aytilgan manzilga zudlik bilan 2 ta yong‘in o‘chirish ekipajlari va 20 nafar shaxsiy tarkib jalb qilingan. Yong‘in o‘chirish ekipajlari yong‘in joyiga soat 12:47 da yetib borib, alanga soat 14:20 da to‘liq o‘chirilgan.
Ma’lum bo‘lishicha yuzaga kelgan yong‘in 10 gektar maydonni egallagan. Yong‘in oqibatida tan jarohati olgan va halok bo‘lganlar yo‘q.

A major fire occurred in the "Yangi Toshkent" area.
Today, on September 11, at 12:34, the Emergency Situations Department of Tashkent region received a report about a fire involving dry grass and branches in the area belonging to a farm in the "Istiqlol" neighborhood of Yukorichirchiq district.
According to the report from the Regional Emergency Department, two firefighting crews and 20 personal staff members were immediately dispatched to the reported address. The firefighting crews arrived at the scene of the fire at 12:47 and extinguished the blaze completely by 14:20.
It was reported that the fire covered an area of 10 hectares. There were no injuries or fatalities as a result of the fire.