Transport vazirligi delegatsiyasi Malayziyaning Kuala-Lumpur shahrida ICAOning ICAN-2024 tadbirida ishtirok etmoqda. Bu haqida vazirlik Matbuot xizmati xabar bermoqda.
Tadbir doirasida Transport vazirligining ilk uchrashuvi Gonkong aviatsiya hukumati bilan bo‘lib o‘tgan.
Gonkong aviatsiya hukumati bilan erishilgan mazkur kelishuv O‘zbekistonda tashkil etilgan yangi aviakompaniyalar uchun yangi parvoz maskani bo‘lishi hamda sayyohlarni O‘zbekistonga olib kelishi uchun keng imkoniyatlar berishi bilan bir qatorda Gonkongdan Yevropa, Turkiya, Arab hamda boshqa mamlakatlarga yuklarni O‘zbekiston orqali tranzit olib o‘tishi uchun zamin yaratadi.

The delegation of the Ministry of Transport is participating in the ICAO ICAN-2024 event in Kuala Lumpur, Malaysia. This was reported by the Ministry's Press Service.
The first meeting of the Ministry of Transport within the event was held with the Hong Kong aviation authorities.
This agreement reached with the Hong Kong aviation authorities will not only become a new flight destination for the newly established airlines in Uzbekistan and provide broad opportunities to bring tourists to Uzbekistan but also will facilitate the transit of goods from Hong Kong to Europe, Turkey, Arab countries, and other countries via Uzbekistan.