O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Birlashgan Arab Amirliklariga rasmiy tashrifi doirasida 15 yanvar kuni Dubay shahrida BAA Vitse-prezidenti, Bosh vaziri Shayx Muhammad bin Roshid Ol Maktum bilan muzokara o‘tkazdi.
Uchrashuvda bugun bo‘lib o‘tgan oliy darajadagi muzokaralar samarali bo‘lgani hamda O‘zbekiston-BAA munosabatlarini strategik sheriklik darajasiga ko‘targani yuqori baholandi.
Davlat boshqaruvi samaradorligini oshirish va boshqaruv kadrlarini tayyorlash kabi sohalarda faol muloqotlar va samarali hamkorlik olib borilayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi.
Yuqori texnologiyalar, raqamlashtirish, infratuzilmani rivojlantirish va boshqa istiqbolli yo‘nalishlarda yangi loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirishga kelishib olindi.
BAAdagi sheriklar bilan O‘zbekistonda sun’iy intellekt sohasida yaqindan hamkorlik qilishdan manfaatdorlik bildirildi.
Dubayning ilg‘or yechimlarini shaharsozlik sohasiga, jumladan, Yangi Toshkentda zamonaviy infratuzilmani yaratish doirasida joriy etishga alohida e’tibor qaratildi.
Tomonlar faol muloqotni davom ettirish va amaliy sheriklikning barcha yo‘nalishlarida keng ko‘lamli hamkorlikni rivojlantirishga kelishib oldilar.

Dubai's advanced solutions can be implemented in New Tashkent.
The President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, during his official visit to the United Arab Emirates on January 15th, held negotiations in the city of Dubai with the Vice President, Prime Minister of the UAE, Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum conducted negotiations.
The meeting noted that today's high-level talks were effective and highly appreciated the elevation of Uzbekistan-UAE relations to the level of strategic partnership.
It was pleasingly noted that active dialogues and effective cooperation are being conducted in areas such as improving the efficiency of state administration and training administrative staff.
It was agreed to develop and implement new projects in high technologies, digitalization, developing infrastructure, and other promising directions.
The interest in closely cooperating with partners in the UAE in the field of artificial intelligence in Uzbekistan was expressed.
Special attention was paid to implementing Dubai's advanced solutions in the field of urban planning, including the creation of modern infrastructure within the New Tashkent area.
The parties agreed to continue active dialogue and develop extensive cooperation in all areas of practical partnership.