Ilon Maskni “ketaminli masxaraboz” deb atadi.
"Vashington Neron saroyiga aylandi: jahldor imperator, itoatkor saroy a’yonlari va davlat xizmatini tozalash uchun mas’ul ketaminli masxaraboz bilan to‘ldi. Oval kabinetda urushda muvaffaqiyatsizlikka uchragan odam urush qahramoniga aql o‘rgatib o‘tiribdi", dedi Malyur.
Fransuz siyosatchisi Klod Malyur Fransiya Senatida hamkasblariga sakkiz daqiqalik murojaati internetga tarqalib ketganidan so‘ng kutilmaganda butun dunyo bo‘ylab millionlab muxlislar orttirdi.
Uning nutqida prezident Donald Trampning Amerikada ham, chet elda ham demokratiyani yo‘q qilishga qaratilgan xavotirli sa’y-harakatlariga aniq baho berilgan, bu borada Trampga "ketamin yoqilg‘isi" deb atalgan Ilon Mask yordam berayotgani qayd etilgan.
"Tarixda Qo‘shma Shtatlar prezidenti hech qachon dushmanga taslim bo‘lmagan", dedi Malyur, Trampning Rossiya prezidenti Vladimir Putinga bo‘ysunishi va Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiyni doimiy ravishda kamsitishi haqida gapirib. "Hech kim hech qachon o‘z ittifoqchigsia qarshi tajovuzkorni qo‘llab-quvvatlamagan."
"Biz avval oddiy diktator bilan urushgan edik, endi esa xoin qo‘llab-quvvatlayotgan diktatorga qarshi kurashamiz", degan senator.

"Washington has turned into Nero's palace: a furious emperor, obedient courtiers, and filled with a ketamine clown responsible for purging the state service. In the Oval Office, a man who failed in war is pretending to teach a war hero,” said Malhure.
French politician Claude Malhure gained millions of fans worldwide unexpectedly after his eight-minute address to his colleagues in the French Senate went viral on the internet.
In his speech, a clear assessment was given to President Donald Trump's concerning efforts to destroy democracy both in America and abroad, noting that Elon Musk, referred to as "ketamine fuel," was assisting Trump in this regard.
"Never in history has a United States president ever surrendered to the enemy," Malhure said, speaking of Trump's submission to Russian President Vladimir Putin and his constant belittlement of Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy. "No one has ever supported an aggressor against their ally."
"We used to fight just a simple dictator, but now we fight against a dictator supported by a traitor," the senator said.