Ma’lum qilinishicha, holat 31 yanvar kuni shaharning Buyuk ipak yo‘li ko‘chasida sodir bo‘lgan. YPX inspektori davlat raqami bo‘lmagan Onix avtomashina haydovchisiga to‘xtash ishorasini bergan. Biroq haydovchi uning talabiga bo‘ysunmay mashinani xodimning ustiga haydagan, uni kapot ustida bir muddat sudragan va jarohat yetkazib qochib ketgan.
Jinoyat ishlari bo‘yicha Samarqand shahri sudida ayblanuvchi o‘sha kuni otasi mast holatda onasiga kuch ishlatayotgani haqidagi xabarni eshitgandan so‘ng uyga shoshganini bildirgan va aybidan pushaymon bo‘lib, suddan yengillik berishini so‘ragan.
YPX inspektori esa sudlanuvchiga nisbatan da’vosi yo‘qligini va unga qamoq bilan bog‘liq bo‘lmagan jazo berishni so‘ragan.
Sud haydovchini Jinoyat kodeksining 219-moddasi 2-qismi (Hokimiyat vakiliga yoki fuqaroviy burchini bajarayotgan shaxsga qarshilik ko‘rsatish) bilan aybli deb topdi va 3 yil muddatga ozodligini chekladi.

It is reported that the incident occurred on January 31st on the city's Great Silk Road street. A traffic police officer signaled a driver of an Onix car, which had no license plate, to stop. However, the driver disobeyed his order, drove the car over the officer, dragged him on the hood for a while, and fled the scene, injuring him.
At the criminal court of Samarkand city, the accused stated that he rushed home after hearing that his father, who was intoxicated at the time, was abusing his mother, and expressed regret for his actions, asking the court for clemency.
The traffic police officer stated that he had no claims against the defendant and asked for a punishment not involving imprisonment.
The court found the driver guilty under Article 219, Part 2 of the Criminal Code (Resistance against a representative of authority or a person performing civil duty) and restricted his freedom for a period of 3 years.