Vazir Toshpo‘latov Buxoro IIBning 10 ga yaqin amaldorni ishdan oldi
Aziz Toshpo‘latovning buyrug‘i bilan viloyat IIB boshlig‘ining o‘rinbosari va viloyat IIB Huquqiy statistika va tezkor hisob ma’lumotlar markazi boshlig‘i lavozimidan ozod etilgan.
'Vazir Toshpo‘latov Buxoro IIBning 10 ga yaqin amaldorni ishdan oldi'ning rasmi
Ichki ishlar vaziri Aziz Toshpo‘latovning buyrug‘i bilan Buxoro viloyati IIBning bir qancha mansabdori ishdan olindi. Bu haqda Ichki ishlar vazirligi matbuot xizmati ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, IIB boshlig‘ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i, viloyat IIB Huquqiy statistika va tezkor hisob ma’lumotlar markazi boshlig‘i, Buxoro shahar IIO FMB boshlig‘ining o‘rinbosari – Jamoat xavfsizligi xizmati boshlig‘i, G‘ijduvon tumani IIB boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari – Tezkor qidiruv xizmati boshlig‘i hamda yana bir o‘rinbosari — Tergov bo‘limi boshlig‘i, Kogon tumani IIB boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari – Tezkor qidiruv xizmati boshlig‘i egallab turgan lavozimidan ozod etilgan.
Shuningdek, viloyat IIB Jamoat xavfsizligi xizmati boshlig‘ining o‘rinbosari – Huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi boshlig‘i, Tergov boshqarmasi boshlig‘ining ikki o‘rinbosari, viloyat IIB Kotibiyat boshlig‘i, G‘ijduvon tumani IIB boshlig‘ining o‘rinbosari – Jamoat xavfsizligi xizmati boshlig‘i, Kogon tumani IIB boshlig‘i va uning o‘rinbosari – Jamoat xavfsizligi xizmati boshliqlariga intizomiy jazolar qo‘llanilgan.

Minister Toshpulatov dismissed about 10 officials of the Bukhara DIA.
By order of Aziz Tashpulatov, the Deputy Head of the Regional Department of Internal Affairs and the Head of the Center for Legal Statistics and Operational Accounting Data of the Regional Department of Internal Affairs were dismissed.
Image of 'Minister Toshpulatov dismissed about 10 officials of the Bukhara DIA.'
By order of the Minister of Internal Affairs Aziz Tashpulatov, several officials of the Bukhara Regional Department of Internal Affairs were dismissed. This was reported by the press service of the Ministry of Internal Affairs.
It is noted that the Deputy Head of the Department of Internal Affairs - the Head of the Investigative Department, the Head of the Center for Legal Statistics and Operational Accounting of the Regional Department of Internal Affairs, the Deputy Head of the Bukhara City Department of Internal Affairs - the Head of the Public Security Service, the First Deputy Head of the Gijduvan District Department of Internal Affairs - the Head of the Operational Search Service and another Deputy Head of the Investigative Department, the First Deputy Head of the Kagan District Department of Internal Affairs - the Head of the Operational Search Service were dismissed from their positions.
Also, disciplinary sanctions were applied to the Deputy Head of the Public Security Service of the Regional Department of Internal Affairs - the Head of the Crime Prevention Department, two Deputy Heads of the Investigative Department, the Head of the Secretariat of the Regional Department of Internal Affairs, the Deputy Head of the Gijduvan District Department of Internal Affairs - the Head of the Public Security Service, the Head of the Kagan District Department of Internal Affairs and his deputy - the heads of the Public Security Service.