Mayning dastlabki kuni qanday ob-havo bilan boshlanadi?
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi.  Harorat kechasi 15-17 daraja, kunduzi 28-30 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi.  Harorat kechasi 8-13 daraja, kunduzi 21-26 daraja bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 9-14 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 23-28 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi.  Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 28-33 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo, Surxondaryo biloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi.  Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 30-35 daraja bo‘ladi.
Namangan, Andijon, Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, kunning ikkinchi yarmida ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq kuzatilishi mumkin. Shamol sharqdan 9-14 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 28-33 daraja  bo‘ladi.
Respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida havo biroz bulutli bo‘ladi, vaqti-vaqti bilan qisqa muddatli yomg‘ir yog‘adi, ba’zi joylarda kuchli bo‘ladi, momaqaldiroq kuzatilishi mumkin. Sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin. Shamol sharqdan  7-12 m/s tezlikda esadi, ayrim joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 8-13 daraja, kunduzi 18-23 daraja bo‘ladi.
'Bugun ham yomg‘ir yog‘adi'ning rasmi
Bu qiziq 10.02.2026 02:38
Bugun ham yomg‘ir yog‘adi
Oʻzbekistonning aksar hududlarida oʻzgaruvchan ob-havo, yomgʻir va kuchayib borayotgan shamol bilan boshlanadi.
'“O‘zgidromet” kuchli yomg‘irlar haqida ogohlantirdi'ning rasmi
Bu qiziq 09.02.2026 10:03
“O‘zgidromet” kuchli yomg‘irlar haqida ogohlantirdi
10-13 fevral kunlari O‘zbekiston hududiga nam havo massalari kirib kelishi kutilmoqda.
'Ilon Musk Oy va Marsda shaharlar qurilishini e'lon qildi.'ning rasmi
Bu qiziq 09.02.2026 09:11
Ilon Musk Oy va Marsda shaharlar qurilishini e'lon qildi.
SpaceX asoschisi Elon Musk Oy va Marsda shaharlar barpo etishni rejalashtirganini ma'lum qildi.
'Bugun ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi kutilmoqda'ning rasmi
Bu qiziq 08.02.2026 18:01
Bugun ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi kutilmoqda
Yangi hafta O‘zbekistonning aksar hududlarida o‘zgaruvchan ob-havo, yomg‘ir va kuchayib borayotgan shamol bilan boshlanadi.
'Qirg‘izistonda eri xotinini yoqib yuborishga urinishda gumonlanib qo‘lga olindi'ning rasmi
Bu qiziq 06.02.2026 15:50
Qirg‘izistonda eri xotinini yoqib yuborishga urinishda gumonlanib qo‘lga olindi
5 fevral kuni 27 yoshli ayol politsiyaga murojaat qilib, 2025 yil 15 oktyabr kuni turmush o‘rtog‘i bilan bog‘liq og‘ir zo‘ravonlik holati sodir bo‘lganini bildirgan.
Bu qiziq 06.02.2026 11:22
Markaziy bank xorijiy valyutalarning o‘zbek so‘miga nisbatan 9 fevral kuni amalda bo‘ladigan qiyomatini belgiladi.

Uzhydromet has published a weather forecast for April 30.
According to the weather forecast, Tashkent will be partly cloudy with no precipitation. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 15-17°, in the daytime 28-30°.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 8-13°, in the daytime 21-26°.
In Bukhara and Navoi regions, partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 9-14 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 10-15°, in the daytime 23-28°.
Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, Samarkand regions Partly cloudy, no precipitation. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 15-20°, in the daytime 28-33°.
Kashkadarya and Surkhandarya regions: Partly cloudy, no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 15-20°, in the daytime 30-35°.
In Namangan, Andijan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, with short-term rain and thunderstorms possible in some areas in the afternoon. The wind will blow from the east at 9-14 m/s. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 15-20°, in the daytime 28-33°.
In the foothill and mountainous regions of the republic, the weather will be partly cloudy with occasional short-term rains, heavy in places, and possible thunderstorms. Mudflow phenomena can occur. East wind 7-12 m/s, locally possible strengthening to 13-18 m/s. Temperature at night 0-5°C, in the daytime 5-10°C. East wind 7-12 m/s. Temperature at night 8-13°, in the daytime 18-23°.