Meksikada TikTok orqali mashhur bo‘lgan “makiyajchi” bloger Valeria Marquez o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida jonli efir qilayotganida o‘ldirib ketildi. Bu haqda “CNN Turk” nashri ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, Hodisa Zapopan shahridagi go‘zallik salonida sodir bo‘lgan. Voqea Marquez TikTok’da jonli efir qilayotganida yuz bergan.
Ijtimoiy tarmoqlarda voqea aks etgan tasvirda jonli efirda kimdir unga “kimdir kelayotganini” aytgani tasvirlangan. Shundan so‘ng noma’lum shaxslar unga qarata o‘q uzgan. Marquez shu vaqtning o‘zida halok bo‘lgan, telefonda esa efir davom etgan.
Keyinroq qotillardan biri telefonni olib, jonli efirni to‘xtatgan.
Ma’lum bo‘lishicha, Marquez jonli efir boshlaganda kimdir unga qimmatbaho sovg‘a topshirganini aytgan, lekin bloger bu odamni bilishni kutmasligini aytgan.
Ushbu qotillik yuzasidan “Jalisco shtati” prokuraturasi jinoyat tergov boshlanganini ma’lum qilgan.
Ma’lumot uchun, Instagram va TikTok’da taxminan 200 ming obunachiga ega bo‘lgan Marquez “makiyaj qilish” bo‘yicha kontentlar orqali mashhurlikka erishgan.

A female blogger was shot while going live on TikTok in Mexico
In Mexico, " makeup" blogger Valeria Marquez, who became famous through TikTok, was killed while he was live on his social media page. This was reported by CNN Turk.
The incident reportedly occurred at a beauty salon in Zapopan. The incident occurred while Marquez was live on TikTok.
An image of the incident on social media shows someone telling him "someone is coming" during a live broadcast. After that, unknown individuals opened fire on him. Marquez was killed at the same time, and the broadcast continued on the phone.
Later, one of the killers took the phone and interrupted the live broadcast.
It turned out that Marquez said that someone had given him a valuable gift when he started a live broadcast, but the blogger said that he did not expect to know this person.
The Jalisco State Prosecutor's Office has announced the initiation of a criminal investigation into the murder.
For information, Marquez, who has approximately 200,000 followers on Instagram and TikTok, gained popularity through "make-up" content.