Bugun, 1 iyul kuni ijtimoiy tarmoqlarda Buxoro viloyatining G‘ijduvon tumanidagi 53-davlat maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisining bolalar bilan qo‘pol munosabatda bo‘lgani aks etgan videolavha tarqaldi. Mazkur holat yuzasidan viloyat Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi munosabat bildirdi.
Qayd etilishicha, video boshqarma tomonidan tezkor o‘rganib chiqilgan. O‘rganish jarayonida videotasvirda aks etgan holat joriy yilning 27 may kuni yuz bergani aniqlanib, o‘z lavozim majburiyatlarini qo‘pol ravishda buzgan M.A. ismli tarbiyachi bilan tuzilgan mehnat shartnomasi tashkilot direktorining kecha, 30 iyundagi buyrug‘i asosida bekor qilingan.
Bildirilishicha, ayni paytda maktabgacha ta’lim tashkilotida bunday holatni yuzaga keltirgan sabablar batafsil o‘rganilib, bu borada mavjud kamchiliklarni bartaraf etish choralari ko‘rilmoqda.

Today, on July 1st, a video showing a teacher at the 53rd pre-school educational organization in the Gijduvan district of the Bukhara region being harsh with children was spread on social networks. The provincial Department of Pre-School and School Education has expressed its position on this matter.
It has been noted that the video was promptly reviewed by the department. The investigation revealed that the incident depicted in the video occurred on May 27th of this year, and as a result, the employment contract with the teacher M.A., who had grossly violated her professional duties, was terminated based on the order of the organization's director dated June 30th.
It is reported that at present, the reasons leading to such a situation in the pre-school education organization are being thoroughly examined, and measures to eliminate existing shortcomings are being taken.