Korrupsiya – har qanday jamiyatning barqaror taraqqiyotiga, qonun ustuvorligiga va adolat tamoyillariga jiddiy tahdid soladigan xavfli illatdir. U inson huquqlari buzilishi, aholi turmush darajasining pasayishi, davlatga bo‘lgan ishonchning yo‘qolishi kabi salbiy oqibatlarga olib keladi.
“O‘zbekneftgaz” AJ tizimida sog‘lom va korrupsiyasiz ish muhitini shakllantirish, jamoatchilik nazoratini yanada kuchaytirish maqsadida “Korrupsiyaga qarshi birlashaylik” dasturiga rasman start berildi. Bu haqda “O‘zbekneftgaz” AJ Axborot xizmati xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, dastur doirasida kompaniya va tasarrufdagi tashkilotlarda korrupsiya holatlarining oldini olish, shaffoflikni ta’minlash, biznes jarayonlarda qonun buzilishini bartaraf etish maqsadida barchaga murojaat qilish imkoni yaratildi.
Agar siz korrupsiyaga oid holatlarga, huquqbuzarlik yoki boshqa shubhali faoliyatlarga duch kelsangiz, quyidagi aloqa kanallari orqali murojaat qilishingizni so‘raymiz:
Ishonch telefoni: +998 (71) 233-28-88
Qisqa raqam: 1810
Elektron pochta: kans@ung.uz
Moliyaviy va komplayens nazorati departamenti: compliance@ung.uz
Telegram bot: @ung_anticorBot
Birgalikda faol jamoatchilik nazorati orqali halollikni ta’minlaymiz va shaffof muhit yaratishga hissa qo‘shamiz!

Corruption is a dangerous scourge that poses a serious threat to the stable development of any society, the supremacy of law, and the principles of justice. It leads to human rights violations, a decrease in the standard of living for the population, and a loss of trust in the state.
A program titled "Let's Unite Against Corruption" was officially launched to create a healthy and corruption-free working environment within the “Uzbekneftgaz” JSC system and to further strengthen public control. This was reported by the Information Service of “Uzbekneftgaz” JSC.
It was reported that, within the framework of the program, efforts are being made to prevent corruption cases, ensure transparency, and eliminate violations of the law in business processes by providing an opportunity for everyone to make an appeal in the company and its subordinate organizations.
If you encounter any corruption-related incidents, legal violations or other suspicious activities, we ask you to report through the following communication channels:
Hotline: +998 (71) 233-28-88
Short number: 1810
Email: kans@ung.uz
Financial and Compliance Control Department: compliance@ung.uz
Telegram bot: @ung_anticorBot
Together, through active public control, we will ensure integrity and contribute to creating a transparent environment!