Respublikada harorat 41 darajagacha issiq bo‘ladi.
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 22-24 daraja, kunduzi 37-39 daraja issiq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 9-14 m/s tezlikda esadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 36-41 daraja issiq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 20-25 daraja, cho‘l hududlarda ba’zi joylarda 27-30 darajagacha, kunduzi 37-42 daraja issiq bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 34-39 daraja issiq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 22-27 daraja, kunduzi 37-42 daraja issiq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 34-39 daraja issiq bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, ayrim joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 27-32 daraja issiq bo‘ladi.

```htmlWhat weather is expected today```
According to the forecast, the weather in Tashkent will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. The temperature will be 22-24 degrees at night and 37-39 degrees during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, with variable conditions in some areas, and no precipitation expected. The wind will blow from the east at 9-14 m/s, with dust storms possible in some places. The temperature will be 20-25 degrees at night and 36-41 degrees during the day.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas, with dust storms possible in some places. The temperature will be 20-25 degrees at night, reaching 27-30 degrees in some desert areas, and 37-42 degrees during the day.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, with variable conditions in some areas, and no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas, with dust storms possible in some places. The temperature will be 20-25 degrees at night and 34-39 degrees during the day.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, with no precipitation expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas, with dust storms possible in some places. The temperature will be 22-27 degrees at night and 37-42 degrees during the day.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, with variable conditions in some areas, and no precipitation expected. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature will be 20-25 degrees at night and 34-39 degrees during the day.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be partly cloudy, with variable conditions in some areas, and short-term rain possible in some places, with thunderstorms likely. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas. The temperature will be 15-20 degrees at night and 27-32 degrees during the day.