Toshkent shahar Chilonzor tumanining 18 va 19-mavzelarida joylashgan ko‘p kvartirali uylarning podezdlar avariya holatidaligi, 1960 yillarda o‘rnatilgan yog‘och romlar hanuzgacha almashtirilmagani, devorlar bo‘yalmagani, oynalar singan va kanalizatsiya tizimi nosozligi aniqlangan. Holat yuzasidan Toshkent shahar Chilonzor tumani hokimi nomiga senator so‘rovi yuborgan.
Xabarga ko‘ra, elektr tarmoqlari ham xavfsizlik talablariga javob bermaydi. Elektr energiyasi uzilib qolgan taqdirda, aholining o‘zi mutaxassislarni yollab ta’mirlashga majbur bo‘lmoqda.
Ushbu ko‘p qavatli uylarga xizmat ko‘rsatayotgan "GRAND GREAT SILK ROAD SERVICE" MCHJ boshqaruv servis kompaniyasining faoliyati tahlil qilinganda ular tomonidan barcha mulkdorlar bilan hali ham boshqaruv shartnomasi imzolanmagani aniqlangan. Bu esa qonunga zid hisoblanadi.
Bundan tashqari, kompaniya tomonidan moliyaviy va xo‘jalik faoliyati yuzasidan mulkdorlarga hisobot berilmagan, tegishli yig‘ilishlar o‘tkazilmagan. Bularning barchasi aholining kompaniyadan noroziligiga sabab bo‘lgan.

It has been found that the entrances of the multi-apartment buildings located in the 18th and 19th neighborhoods of the Chilanzar district of Tashkent city are in an emergency condition, the wooden frames installed in the 1960s have not yet been replaced, the walls are unpainted, the windows are broken, and the sewer system is faulty. Regarding the situation, a senator's inquiry has been sent to the name of the hokim (governor) of the Chilanzar district of Tashkent city.
According to the report, the electrical networks also do not meet safety requirements. In case of power outages, residents are forced to call specialists for repairs themselves.
An analysis of the activities of "GRAND GREAT SILK ROAD SERVICE" LLC, the management service company serving these multi-story buildings, revealed that they have still not signed management contracts with all property owners. This is considered a violation of the law.
In addition, the company has not provided property owners with financial and operational reports, nor has it held the necessary meetings. All of this has caused dissatisfaction among residents with the company.