Kechki va masofaviy ta’lim shakliga tavsiya etish huquqiga ega bo‘lgan idoralar tasdiqlandi
Ushbu tashkilotlarda kamida 5 yil ish stajiga ega bo‘lgan fuqarolar kechki va masofaviy ta’lim shakliga tavsiya etilish huquqiga ega.
'Kechki va masofaviy ta’lim shakliga tavsiya etish huquqiga ega bo‘lgan idoralar tasdiqlandi'ning rasmi
Davlat qabul komissiyasi qarori bilan iqtisodiyot tarmoqlarida kamida besh yil ish stajiga ega bo‘lgan fuqarolarni kechki va masofaviy ta’lim shakliga tavsiya etish huquqiga ega bo‘lgan vazirlik, idora va yirik birlashmalar (88 ta tashkilot) ro‘yxati tasdiqlandi.
Bunday fuqarolar suhbat natijalariga ko‘ra, tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida o‘qishga qabul qilinadi.
Mazkur toifadagi talabgorlar 2025 yil 1 avgustdan 15 avgustgacha (shu kuni ham) Bilimni baholash agentligining my.uzbmb.uz sayti orqali onlayn ro‘yxatdan o‘tkaziladi.
Shuningdek, talabgorlar bilan suhbat o‘tkazish va talabalikka qabul qilish Vazirlar Mahkamasi qarori bilan tasdiqlangan Nizom asosida amalga oshiriladi.
Bundan tashqari, xotin-qizlar uchun qo‘shimcha 4 mingta davlat granti kvotasi ham hududlar kesimida taqsimlandi:

The approved institutions have the right to recommend the form of evening and distance education.
Citizens with at least 5 years of work experience in these organizations have the right to be recommended for evening and distance learning forms of education.
Image of 'The approved institutions have the right to recommend the form of evening and distance education.'
By the decision of the State Admission Commission, the list of ministries, agencies, and large associations (88 organizations) that have the right to recommend citizens with at least five years of work experience in economic sectors for evening and distance education forms has been approved.
Such citizens will be admitted to study on a stratified tuition-contract basis based on interview results.
Applicants in this category must register online through the my.uzbmb.uz website of the Assessment and Examination Center from August 1 to August 15, 2025 (inclusive).
Additionally, interviews with applicants and student admissions will be conducted in accordance with the Regulations approved by the Cabinet of Ministers.