Shavkat Mirziyoyev AQShga etib bordi
Prezidentni AQSH Prezidentining global sherikliklar boʻyicha maxsus vakili, Oʻzbekiston savdo palatasi raisi hamda boshqa rasmiylar kutib oldi.
'Shavkat Mirziyoyev AQShga etib bordi'ning rasmi
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 20 сентябрь куни Бирлашган Миллатлар Ташкилоти Бош Ассамблеясининг 80-юбилей сессияси тадбирларида иштирок этиш учун Нью-Йорк шаҳрига борди.
Жон Кеннеди номидаги халқаро аэропортда давлатимиз раҳбарини АҚШ Президентининг глобал шерикликлар бўйича махсус вакили Паоло Замполли, Америка - Ўзбекистон савдо палатаси раиси Кэролин Лэмм ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Аввал хабар қилинганидек, Ўзбекистон Президенти БМТ Бош Ассамблеяси 80-сессиясининг умумий мунозараларида нутқ сўзлайди, шунингдек, қатор хорижий мамлакатлар етакчилари, халқаро ташкилотлар ва молиявий тузилмалар раҳбарлари билан музокаралар ўтказади.
АҚШнинг йирик корпорациялари раҳбарлари билан алоҳида учрашувлар ва етакчи компаниялари вакиллари билан давра суҳбатида иштирок этиш ҳам режалаштирилган.

Shavkat Mirziyoyev has arrived in the USA.
The U.S. President's Special Representative for Global Partnerships, the Chairman of the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan, and other officials welcomed them.
Image of 'Shavkat Mirziyoyev has arrived in the USA.'
On September 20, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev traveled to New York City to participate in the events of the 80th anniversary session of the United Nations General Assembly.
Our head of state was welcomed at John F. Kennedy International Airport by the U.S. President's Special Representative for Global Partnerships, Paolo Zampolli, the Chairman of the America-Uzbekistan Chamber of Commerce, Carolyn Lamm, and other official figures.
As previously reported, the President of Uzbekistan will deliver a speech at the general debates of the 80th session of the UN General Assembly and will also hold talks with the leaders of a number of foreign countries, international organizations, and financial institutions.
Separate meetings with the leaders of major U.S. corporations and participation in a roundtable discussion with representatives of leading companies are also planned.