Shayxontohurda 2 qavatli do'kon yonib ketdi
Toshkentning Shayxontohur tumanidagi ikki qavatli do‘konda chiqqan yong‘in qisqa fursatda o‘chirildi, tan jarohati olganlar yo‘q.
Poytaxt FVB xabariga ko‘ra, 26-noyabr kuni soat 14:54 da Istihohat ko‘chasida joylashgan ikki qavatli binoda yong‘in yuzaga kelgani haqida 112 tizimiga xabar berilgan.
Hodisa joyiga 4 ta yong‘in-qutqaruv bo‘linmasi etib borib, olov 15:09 da nazoratga olingan va 15:15 da to‘liq o‘chirildi.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, yong‘in oqibatida taxminan 100 kvadrat metr maydon zararlangan. Yong‘in-qutqaruvchilarning tezkor harakatlari sabab olovning kengayishiga yo‘l qo‘yilmagan. Sabablar va etkazilgan zarar miqdori aniklanmoqda. Hodisada jabrlanganlar qayd etilmagan.

A fire that broke out in a two-story shop in Tashkent's Shaykhontokhur district was extinguished in a short time, with no serious injuries.
According to the capital's Emergency Situations Department, on November 26 at 14:54, a report was received by the 112 system about a fire that had occurred in a two-story building located on Istirolat Street.
Four fire-rescue units arrived at the scene, the fire was brought under control at 15:09 and completely extinguished at 15:15.
According to preliminary information, an area of approximately 100 square meters was damaged as a result of the fire. The swift actions of the firefighters prevented the fire from spreading. The causes and the exact amount of damage caused are being determined. No casualties were reported in the incident.