Oʻzbekistonning 6 ta viloyatida qor koʻchishi mumkin
"O'zgidromet" 31 dekabr hamda 5 yanvar kunlari tog'li hududlarda qor ko'chishi xavfi mavjudligini ma'lum qildi.
'Oʻzbekistonning 6 ta viloyatida qor koʻchishi mumkin'ning rasmi
Qashqadaryo, Surxondaryo, Samarqand, Jizzax, Toshkent va Namangan viloyatlaridagi tog‘li hududlarda yog‘ingarchilik va havo haroratining o‘zgarishi sababli xavf mavjud.
Tog‘li hududlarda istiqomat qiluvchi fuqarolar, dam oluvchilar va haydovchilardan ehtiyotkorlik choralarini ko‘rish so‘ralmoqda.
Ob-havo prognoziga ko‘ra, yanvar oyining birinchi o‘n kunligida yog‘ingarchilik ehtimoli kam, ikkinchi o‘n kunlikda harorat pasayadi, uchinchi o‘n kunlikda esa shimoliy hududlarda kechasi -15…-20 °C gacha sovuq bo‘lishi mumkin.

In 6 regions of Uzbekistan, snow movement is possible.
"Uzgidromet" announced the existence of a risk of avalanches in mountainous areas on December 31 and January 5.
Image of 'In 6 regions of Uzbekistan, snow movement is possible.'
There is a risk in the mountainous areas of Kashkadarya, Surkhandarya, Samarkand, Jizzakh, Tashkent and Namangan regions due to changes in precipitation and air temperature.
Citizens living in mountainous areas, vacationers, and drivers are asked to take precautionary measures.
According to the weather forecast, the probability of precipitation is low in the first ten days of January, the temperature will drop in the second ten days, and in the third ten days, the temperature may drop to -15…-20 °C at night in the northern regions.