Saida Mirziyoyeva Fransiya tashqi ishlar vaziri bilan uchrashdi
Uchrashuv davomida O‘zbekiston va Fransiya o‘rtasidagi strategik sheriklik munosabatlarining bugungi holati hamda ularni yanada rivojlantirish istiqbollari muhokama qilingan.
'Saida Mirziyoyeva Fransiya tashqi ishlar vaziri bilan uchrashdi'ning rasmi
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva Fransiyaning Yevropa va tashqi ishlar vaziri Jan-Noel Barro bilan uchrashuv o'tkazdi. Bu haqda u o'zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida ma'lum qildi.
Saida Mirziyoyevaning yozishicha, uchrashuv davomida O'zbekiston va Fransiya o'rtasidagi strategik sheriklik munosabatlarining bugungi holati hamda ularni yanada rivojlantirish istiqbollari muhokama qilingan.
"Fransiya O'zbekistonning Yevropadagi muhim strategik hamkorlaridan biri bo'lib qolmoqda. O'zaro aloqalarimiz energetika, transport, infratuzilma, ta'lim va sog'liqni saqlash kabi sohalarni qamrab oladi", deb yozadi u.
Shuningdek, Saida Mirziyoyeva O'zbekiston Markaziy Osiyoda ishonchli va barqaror hamkor sifatidagi mavqeini saqlab qolgan holda, Fransiya hamda umuman Yevropa bilan sheriklikni kelgusida ham izchil mustahkamlash niyatida ekanini ta'kidlagan.

Saida Mirziyoyeva met with the French Foreign Minister.
During the meeting, the current state of strategic partnership relations between Uzbekistan and France and the prospects for their further development were discussed.
Image of 'Saida Mirziyoyeva met with the French Foreign Minister.'
Saida Mirziyoyeva, head of the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan, held a meeting with Jean-Noël Barrot, Minister of Europe and Foreign Affairs of France. She reported this on her social media page.
According to Saida Mirziyoyeva, the current state of strategic partnership relations between Uzbekistan and France, as well as prospects for their further development, were discussed during the meeting.
“France remains one of Uzbekistan's important strategic partners in Europe. Our mutual ties cover areas such as energy, transport, infrastructure, education, and healthcare,” she writes.
Furthermore, Saida Mirziyoyeva emphasized that while maintaining Uzbekistan's position as a reliable and stable partner in Central Asia, it intends to consistently strengthen cooperation with France and Europe as a whole in the future.