Bugun, 19 fevral kuni Buyuk Britaniya politsiyasi Shahzoda Endryuni Jeffrey Epstein bilan bog'liq ish doirasida hibsga oldi. BBC ma'lumotiga ko'ra, Angliya sharqidagi Wood Farm hududiga bir nechta politsiya ekipaji va fuqarolik kiyimidagi zobitlar kelgan.
Xabar qilinishicha, Qirol Charlz IIIning ukasi davlat lavozimida bo'lgan vaqtda ehtimoliy noqonuniy harakatlarda ishtirok etganlikda gumon qilinmoqda. AQSh tomonidan e'lon qilingan hujjatlarda shahzoda Endryu Epsteinga maxfiy hukumat ma'lumotlarini bergan bo'lishi mumkinligi haqida da'volar keltirilgan.
Qirolicha Yelizaveta IIning ikkinchi o'g'li bo'lgan shahzoda Endryu bu ayblovlarni avval ham rad etgan va Epstein bilan do'st bo'lganidan afsusda ekanini bildirgan edi. Hozircha u so'nggi voqealar yuzasidan rasmiy bayonot bermagan.

Today, on February 19, British police arrested Prince Andrew in connection with the Jeffrey Epstein case. According to BBC information, several police crews and officers in civilian clothing arrived at the Wood Farm area in eastern England.
It is reported that the brother of King Charles III is suspected of possibly participating in illegal activities while he was in a state position. Documents released by the US contain allegations that Prince Andrew may have given confidential government information to Epstein.
Prince Andrew, the second son of Queen Elizabeth II, had previously denied these accusations and expressed regret for being friends with Epstein. He has not yet made an official statement regarding the recent events.