11 may kuni maktablarda dars bo‘ladi, bog‘chalar esa ishlamaydi
Qayd etilishicha, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 24 dekabrdagi “2026 yilda rasmiy sanalarni nishonlash davrida qo‘shimcha ishlanmaydigan kunlarni belgilash va dam olish kunlarini ko‘chirish to‘g‘risida”gi farmoniga muvofiq, 9 may — Xotira va qadrlash kuni besh kunlik ish haftasida ishlaydigan xodimlar uchun shanba — dam olish kuniga to‘g‘ri kelgani sabab ushbu dam olish kuni 2026 yil 11 may — dushanba kuniga ko‘chirilgan.
Shunga asosan:
— 2026 yil 11 may kuni umumta’lim maktablari o‘quvchilari uchun (ushbu kunga belgilangan jadval bo‘yicha) dars mashg‘ulotlari o‘tkaziladi. Boshlang‘ich sinf o‘quvchilari bundan mustasno. — Davlat maktabgacha ta’lim tashkilotlarida esa 2026 yil 11 may dam olish kuni hisoblanadi.

It is noted that, in accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 24, 2025, "On determining additional non-working days and transferring days off during the celebration of official dates in 2026," May 9 — the Day of Remembrance and Appreciation — falls on a Saturday for employees working a five-day workweek. Therefore, this day off is transferred to Monday, May 11, 2026.
— On May 11, 2026, classes will be held for students of general education schools (according to the schedule set for that day). Primary school students are excluded from this. — In state preschool educational organizations, May 11, 2026, is considered a day off.
For reference, in non-state educational institutions, days off are determined in accordance with the internal regulations of these institutions.