Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3–8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 20–22 daraja, kunduzi 34–36 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 20–25 daraja, kunduzi 34–39 daraja bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13–18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 20–25 daraja, kunduzi 34–39 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax, Sirdaryo viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 20–25 daraja, kunduzi 32–37 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 22–27 daraja, kunduzi 35–40 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 20–25 daraja, kunduzi 32–37 daraja bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi. Ayrim joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Toshkent, Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarining tog‘ oldi va tog‘li hududlarida sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin.
Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13–18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 12–17 daraja, kunduzi 20–25 daraja bo‘ladi.
Shuningdek, O‘zgidromet joriy yilning 23–24 iyul kunlari Toshkent, Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlarining tog‘ oldi va tog‘li hududlarida sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkinligi haqida ogohlantirgan.

According to it, the weather in Tashkent city will be slightly cloudy, no precipitation is expected. Wind from the east at a speed of 3–8 m/s. Temperature at night 20–22 degrees, during the day 34–36 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan, Khorezm region, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at a speed of 7–12 m/s. Temperature at night 20–25 degrees, during the day 34–39 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at a speed of 7–12 m/s, increasing up to 13–18 m/s in some places, accompanied by dust storms in some areas. Temperature at night 20–25 degrees, during the day 34–39 degrees.
In Tashkent, Samarkand, Jizzakh, Syrdarya regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at a speed of 7–12 m/s. Temperature at night 20–25 degrees, during the day 32–37 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at a speed of 7–12 m/s. Temperature at night 22–27 degrees, during the day 35–40 degrees.
In Andijan, Namangan, Fergana regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at a speed of 7–12 m/s. Temperature at night 20–25 degrees, during the day 32–37 degrees.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be slightly cloudy, variable in some places. Short-term rain and thunderstorms are possible in some areas. Mudslide and flood events may occur in the foothill and mountainous areas of Tashkent, Andijan, Namangan, Fergana regions.
Wind from the east at a speed of 7–12 m/s, may increase up to 13–18 m/s in some places. Temperature at night 12–17 degrees, during the day 20–25 degrees.
Also, Uzhydromet has warned that on July 23–24 of this year, mudslide and flood events may occur in the foothill and mountainous areas of Tashkent, Andijan, Namangan, Fergana regions.