Таниқли шоу-бизнес журналисти ва блогер Жасур Ҳамроев 5 апрель куни 42 ёшида вафот этди. Тармоқларда тарқалган маълумотларга кўра, журналистнинг вафотига буйрак етишмовчилиги сабаб бўлган.
Жасур Ҳамроев ўз фаолиятини "Даракчи" газетасида бошлаган, кейинчалик шоу-бизнесга ихтисослашган shov-shuv.uz сайтини яратган ва бош муҳаррир сифатида ишлаган. 2024 йилда эса Тҳе Аддрессес журналини очган.
У "Адолат" партияси Тошкент шаҳар Яккасарой тумани кенгаши раиси сифатида ҳам фаолият юритган. Ҳамроевнинг YouTube ва Инстаграм саҳифаларида жами 900 мингдан ортиқ обуначи бор эди.
Дафн маросими 6 Апрель куни Бухорода бўлиб ўтади. Марҳумнинг оила аъзоларига таҳририят номидан ҳамдардлик билдирамиз.

Renowned show-business journalist and blogger Jasur Hamroev passed away on April 5th at the age of 42. According to information spread across networks, the journalist’s death was due to kidney failure.
Jasur Hamroev began his career at the "Darakchi" newspaper, later created and worked as the chief editor for the show-business specialized website shov-shuv.uz. In 2024, he also opened The Addresses magazine.
He also served as the chairman of the "Adolat" party's council in Yakasaray district, Tashkent city. Hamroev had over 900,000 subscribers on his YouTube and Instagram pages combined.
The funeral will take place on April 6th in Bukhara. On behalf of the editorial team, we express our condolences to the family of the deceased.