Шерзод Асадовнинг маълум қилишича, суҳбат чоғида барқарор ривожланиш мақсадларини илгари суриш, ёлғон ахборотга қарши курашиш ва ёшларни глобал ташаббусларга жалб қилиш борасидаги лойиҳалар муҳокама қилинган.
Шунингдек, стратегик коммуникацияларни кучайтириш, ОАВ билан ҳамкорликни кенгайтириш ва журналистлар учун таълим дастурларини ривожлантириш масалаларига алоҳида урғу берилган.
Учрашувда Ўзбекистондаги Журналистика ва оммавий коммуникациялар университети ҳамда Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетини БМТнинг UN Academic Impact дастурига қўшиш ташаббуси илгари сурилган.
Бундан ташқари, ёш журналистларни тайёрлаш, ёлғон ахборотга қарши курашиш ва БМТ стажировкалари доирасида ҳамкорлик истиқболлари муҳокама қилинган.
Учрашув якунида қўшма лойиҳалар ишлаб чиқиш ҳамда БМТ Глобал коммуникациялар департаменти вакилларининг Ўзбекистонда ўтказиладиган тадбирларда фаол иштирокини таъминлаш юзасидан келишувга эришилган.

Sherzod Asadov met with UN officials.
Well, what did the Press Secretary to the President discuss with the UN Under-Secretary-General for Global Communications in New York City?
Image of 'Sherzod Asadov met with UN officials.'
According to Sherzod Asadov, the meeting discussed projects aimed at advancing sustainable development goals, combating disinformation, and engaging youth in global initiatives.
Special emphasis was also placed on strengthening strategic communications, expanding cooperation with the media, and developing educational programs for journalists.
During the meeting, an initiative was put forward to include the University of Journalism and Mass Communications of Uzbekistan and the University of World Economy and Diplomacy in the UN's Academic Impact program.
In addition, prospects for cooperation in training young journalists, combating disinformation, and within the framework of UN internships were discussed.
At the conclusion of the meeting, an agreement was reached on developing joint projects and ensuring the active participation of representatives from the UN Department of Global Communications in events held in Uzbekistan.