Темур Кападзе “Навбаҳор”га бош мураббий бўлди
Индонезия терма жамоаси билан музокаралар олиб борган Темур Кападзе якунда Ўзбекистонда қолиб, “Навбаҳор” клуби билан шартнома имзолади.
'Темур Кападзе “Навбаҳор”га бош мураббий бўлди'ning rasmi
Наманганнинг “Навбаҳор” клуби 44 ёшли Темур Кападзени жамоанинг янги бош мураббийси этиб тайинлади.
Клуб матбуот хизматига кўра, мутахассис раҳбарият билан келгуси мақсад ва режалар юзасидан тўлиқ келишувга эришган ва томонлар ўртасида шартнома имзоланган. Кападзе бугундан жамоа билан ишлашни бошлайди.
Маълумот учун, “Навбаҳор”ни 2025 йилги мавсумда Шерзод Жўраев бошқарган ва жамоа чемпионатни 40 очко билан 7-ўринда якунлаган.
Темур Кападзе мураббийлик фаолияти давомида Ўзбекистон олимпия жамоаси ҳамда “Олимпик” клубини бошқарган. 2025 йил бошида Сречко Катанец соғлигидаги муаммолар сабаб истеъфога чиққанидан кейин у миллий терма жамоага бош мураббий этиб тайинланганди.
Кападзе бош мураббий сифатида Ўзбекистонга тарихида илк бор жаҳон чемпионати йўлланмасини олиб берди.
Шундан сўнг ЎФА 2026 йилги мундиалга италиялик мутахассис Фабио Каннаваро билан чиқишни маъқул кўрган ва Кападзе жамоада ёрдамчи мураббий сифатида қолганди. Ноябр ойида у мустақил фаолиятга қайтиш ниятида терма жамоадан кетган.
Мутахассисга Индонезия терма жамоасидан жиддий қизиқиш бўлган ва бир неча бор музокаралар ўтказилганди. Бироқ Кападзе якунда Ўзбекистонда қолишни танлаб, “Навбаҳор” билан келишувга эришди.

Temur Kapadze became the head coach of "Navbahor".
According to the club's press service, the specialist reached a full agreement with the leadership on future goals and plans, and a contract was signed between the parties. Kapadze will start working with the team from today.
For information, "Navbahor" was managed by Sherzod Juraev in the 2025 season, and the team finished the championship in 7th place with 40 points.
During his coaching career, Temur Kapadze has managed the Uzbekistan Olympic team and the "Olympic" club. At the beginning of 2025, he was appointed head coach of the national team after Srečko Katanec resigned due to health problems.
As head coach, Kapadze secured Uzbekistan's first-ever World Cup qualification in history.
After that, the UFA decided to go to the 2026 World Cup with Italian specialist Fabio Cannavaro, and Kapadze remained in the team as an assistant coach. In November, he left the national team with the intention of returning to independent activity.
The specialist received serious interest from the Indonesian national team, and several negotiations were held. However, Kapadze ultimately chose to stay in Uzbekistan and reached an agreement with "Navbahor".