Тижорий рейслар Венесуэла ҳаво ҳудудини четлаб ўтмоқда
Flightradar 24 маълумотларига кўра, Венесуела устидаги ҳаво майдони бўш. Аввалроқ, Венесуэла пойтахти Каракасда портлашлар овози эшитилганини хабар қилган эди. Маҳаллий аҳоли шаҳарнинг турли қисмларида, шунингдек, Майкетиядаги Симон Боливер аэропорти ва Ла Гуаира портида портлашлар овози эшитилганини хабар қилишди.
Портал маълумотларига кўра, ҳозирда Венесуэла устидан бирорта ҳам самолёт учмаяпти.
Колумбия Венесуэладаги вазият бўйича БМТ йиғилишини чақирди.
Колумбия Америка Давлатлари Ташкилоти (ОАС) ва БМТни Венесуэлани бомбардимон қилиш бўйича йиғилиш ўтказишга чақирди.
Колумбия президенти Густаво Петро Америка Давлатлари Ташкилоти (ОАС) ва БМТ АҚШнинг Венесуелани бомбардимон қилиши бўйича шошилинч йиғилиш ўтказиши кераклигини айтди.
“Каракас ҳозирда бомбардимон қилинмоқда. Дунё диққатига: улар Венесуғлага ҳужум қилишди. Улар ракеталарни отишмоқда. Америка Давлатлари Ташкилоти (ОАС) ва БМТ зудлик билан йиғилиш ўтказиши керак”, деб ёзди Колумбия раҳбари ижтимоий тармоқларда.

Weekly flights are bypassing Venezuelan airspace.
According to Flightradar24 data, the airspace over Venezuela is empty. Earlier, it was reported that explosions were heard in Caracas, the capital of Venezuela. Local residents reported hearing explosions in various parts of the city, as well as at the Simón Bolívar Airport in Maiquetía and the port of La Guaira.
According to portal data, not a single aircraft is currently flying over Venezuela.
Colombia has called for a UN meeting regarding the situation in Venezuela.
Colombia called on the Organization of American States (OAS) and the UN to convene a meeting regarding the bombardment of Venezuela.
Colombian President Gustavo Petro said the Organization of American States (OAS) and the UN must urgently convene a meeting regarding the US bombardment of Venezuela.
"Caracas is being bombed right now. To the world's attention: they have attacked Venezuela. They are firing missiles. The Organization of American States (OAS) and the UN must convene urgently," wrote the Colombian leader on social networks.