Марказий банк янги валюта курсларини эълон қилди.
Ўзбекистон Республикаси Марказий банки 11 февраль куни амал қиладиган хорижий валюталарнинг сўмга нисбатан расмий курсларини белгилади. Унга кўра, доллар курси кетма-кет кўтарилишдан сўнг пасайди.
Хусусан, АҚШ долларининг расмий курси 10,35 сўмга арзонлаб, 12 309,99 сўмни ташкил қилди. Евро курси 51,79 сўмга кўтарилиб, 14 666,12 сўм этиб белгиланди. Россия рубли 0,28 сўмга ошди ва 159,64 сўмни ташкил қилди. Хитой юани эса 1,96 сўмга қимматлаб, 1 781,22 сўмга етди.
Шунингдек, олтиннинг 1 грамми нархи 41 минг 200 сўмга ошиб, 2 миллион 53 минг 200 сўмни ташкил этди. “TradingView” маълумотига кўра, 10 февраль куни Тошкент вақти билан соат 16:00 ҳолатида биткоин курси 326 минг 909 сўмга кўтарилиб, 847 миллион 363 минг 869 сўм этиб қайд этилди.

The Central Bank of the Republic of Uzbekistan set the official exchange rates of foreign currencies against the soum effective February 11. According to it, the dollar rate decreased after consecutive increases.
In particular, the official rate of the US dollar became cheaper by 10.35 soums, amounting to 12,309.99 soums. The euro rate increased by 51.79 soums, set at 14,666.12 soums. The Russian ruble rose by 0.28 soums and amounted to 159.64 soums. The Chinese yuan became more expensive by 1.96 soums, reaching 1,781.22 soums.
Also, the price of 1 gram of gold increased by 41 thousand 200 soums, amounting to 2 million 53 thousand 200 soums. According to "TradingView" data, on February 10 at 16:00 Tashkent time, the bitcoin rate rose by 326 thousand 909 soums, recorded at 847 million 363 thousand 869 soums.