Тармоқларда Имомали Раҳмоннинг ҳалок бўлгани айтилмоқда.
Ижтимоий тармоқларда Тожикистон Республикаси Президенти Имомали Раҳмоннинг соғлиғи ва гўёки вафоти ҳақида турли тасдиқланмаган хабарлар тарқалмоқда. Айрим аноним манбаларга таянилган бу маълумотлар ҳозирча расмий даражада тасдиқлангани йўқ.
Ҳозирча Тожикистон ҳукумати, президент матбуот хизмати ёки давлат оммавий ахборот воситалари томонидан бу борада ҳеч қандай расмий баёнот берилмади. Шу сабабли тарқалаётган хабарларнинг ишончлилиги очиқ манбалар орқали тасдиқланмаган.
Ижтимоий тармоқларда хавфсизлик чораларининг кучайтирилгани ва турли тайёргарликлар ҳақида ҳам ёзилмоқда, бироқ бу ҳолатлар юзасидан ҳам расмий изоҳ мавжуд эмас.
Мутахассислар бундай вазиятларда фақат расмий манбаларга таяниш ва тасдиқланмаган хабарларни тарқатмаслик муҳимлигини таъкидламоқда.

Has the President of Tajikistan passed away?
Various unconfirmed reports regarding the health and alleged death of the President of the Republic of Tajikistan, Emomali Rahmon, are spreading on social networks. This information, based on some anonymous sources, has not yet been officially confirmed at an official level.
So far, no official statement has been issued on this matter by the Government of Tajikistan, the presidential press service, or state mass media. Therefore, the reliability of the circulating reports has not been confirmed through open sources.
It is also being written on social networks about the intensification of security measures and various preparations, but there is also no official comment regarding these situations.
Experts emphasize the importance in such situations of relying only on official sources and not spreading unconfirmed information.