Мамдани Нью-Йорк мери бўлгач, Исроилга дрон етказган компания Бруклиндан чиқарилди
The New York Post нашрининг хабар беришича, Нью‑Йорк шаҳрида Исроилга дронлар етказиб бериб келган Easy Aerial компанияси ижарадан чиқарилмоқда.
Маълум қилинишича, Brooklyn Navy Yard Development Corp мазкур компания билан ижара шартномасини узайтиришдан бош тортган. Қарор шаҳар мерияси томонидан тайинланган директорлар кенгаши томонидан қабул қилинган.
Қайд этилишича, Easy Aerial Исроилни дронлар билан таъминлаб келган. Компаниянинг Бруклиндаги ҳудуддан чиқарилиши эса сиёсий ва жамоатчилик доирасида турлича муносабатларга сабаб бўлмоқда.

According to a report by The New York Post, the company Easy Aerial, which has been supplying drones to Israel, is being evicted in New York City.
It is reported that the Brooklyn Navy Yard Development Corp has refused to extend the lease agreement with the said company. The decision was made by the board of directors appointed by the city's mayor.
It is noted that Easy Aerial has been supplying Israel with drones. The company's eviction from its Brooklyn location is causing mixed reactions in political and public circles.
So far, neither the company nor the city administration has given an official comment regarding the decision.